PARTNER PORTALU
  • BGK

600 mln zł na inwestycje drogowe. Które województwa na nich skorzystają?

  • jk    18 września 2017 - 12:20
600 mln zł na inwestycje drogowe. Które województwa na nich skorzystają?
Kolejne programy inwestycji dla dróg krajowych zatwierdzone przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. (Fot. Pixabay)

Zatwierdzone zostały programy inwestycji dla zadań drogowych. Będą one realizowane w województwie lubelskim, dolnośląskim, lubuskim, małopolskim i śląskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim.
• Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził do realizacji czternaście programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 600 mln zł.

• Są to zadania związane z prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej, rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 ton/oś oraz poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestycje dla zadań drogowych będą realizowane w województwie lubelskim, dolnośląskim, lubuskim, małopolskim i śląskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim.

Województwo lubelskie

Trzy programy inwestycji związane z rozbudową drogi krajowej nr 74 na terenie województwa lubelskiego o łącznej długości ponad 40 km:

• Rozbudowa DK 74 na odcinku Zamość – Miączyn - lata realizacji robót to 2020 – 2022 r.

• Rozbudowa DK 74 na odcinku Klemensów – Zamość - lata realizacji robót to 2022 – 2024 r.

• Rozbudowa DK 74 na odcinku Horyszów – Hrubieszów - lata realizacji robót: 2022 – 2024 r.

Inwestycja obejmuje poszerzenie jezdni do 7 m, wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni drogi do przenoszenia obciążeń do 11,5 ton/oś (obecnie 8 ton/oś), przebudowę skrzyżowań, mostów i przepustów, przebudowę istniejących chodników i budowę nowych ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę geometrii wlotów dróg powiatowych i gminnych, przebudowę istniejących i budowę nowych zatok autobusowych, przebudowę istniejących zjazdów, poprawę warunków BRD (bariery ochronne i wygrodzenia w sąsiedztwie chodników).

Kolejna inwestycja dotyczy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim na DK 82 na odc. Łuszczów - Zofiówka w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Obejmuje ona budowę chodników z dojściami do zatok autobusowych (880 m), korektę systemu odwodnienia, budowę przejść dla pieszych, przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 2000L (wykonanie lewoskrętu, zmiana organizacji ruchu z wykonaniem oznakowania aktywnego w osi drogi i barierami ochronnymi), budowę bezpiecznego przejścia dla pieszych w m. Łuszczów. Roboty zostana zrealizowane w 2018 r.

Województwo dolnośląskie

Na Dolnym Śląsku zostanie przebudowane rondo na ul. Granicznej przy „Węźle Lotnisko” Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8. Przebudowa będzie polegała na wykonaniu dodatkowych połączeń typu „by-pass” zwiększających jego przepustowość. Dodatkowo usprawniony i uporządkowany zostanie ruch pieszy w obrębie skrzyżowania. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ponadto zmodernizowany zostanie system odwodnienia drogi. Okres realizacji zadania to 2018 r.

Województwo lubuskie

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. lubuskim na dk 29 na odcinku Urad – Cybinka w ramach PBDK (Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych) to inwestycja, która będzie zrealizowana w województwie lubuskim.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.