PARTNER PORTALU
  • BGK

64,5 mln zł na przebudowę gminnych i powiatowych dróg w Wielkopolsce

  • aw/PAP    4 listopada 2015 - 17:10
64,5 mln zł na przebudowę gminnych i powiatowych dróg w Wielkopolsce

Listy projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zostaną ogłoszone przez wojewodę do 31 stycznia (fot.fotolia)

124 wnioski do "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" złożyły wielkopolskie samorządy. Na przebudowę, budowę oraz remonty dróg w regionie przeznaczonych jest ok. 64,5 mln zł.
Złożone wnioski do 30 listopada zostaną ocenione przez komisję powołaną przez wojewodę wielkopolskiego. Lista samorządów, które otrzymają wsparcie, będzie znana do końca stycznia przyszłego roku.

Zainteresowanych gmin dwa razy więcej niż powiatów

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube, 41 wniosków złożyły powiaty, a 83 - gminy.

"Poziom zainteresowania programem jest mniej więcej na takim samym poziomie jak w poprzednich latach. Jest tak mimo tego, że wymagania, które muszą spełnić samorządy, by uzyskać dofinansowanie, są większe" - powiedział Stube.

Rzecznik wyjaśnił, że komisja oceniająca złożone wnioski weźmie pod uwagę m.in. kryteria: bezpieczeństwa, rozwoju spójnej sieci dróg publicznych, dostępności komunikacyjnej oraz wartości technicznej zadań.

Ostateczne listy projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zostaną zatwierdzone i ogłoszone przez wojewodę do 31 stycznia.

Z programu mogą być dofinansowane przebudowy, budowy oraz remonty dróg publicznych zaliczonych do kategorii dróg powiatowych lub gminnych. Dotacja do jednego zadania może wynieść do 3 mln zł i nie może stanowić więcej niż 50 proc. kosztów realizacji zaplanowanych do poniesienia w roku 2016.

Każda gmina mogła złożyć jeden, a powiat - dwa wnioski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.