PARTNER PORTALU
  • BGK

64 mln na drogi w katowickiej strefie kultury

  • PAP    11 czerwca 2014 - 15:43
64 mln na drogi w katowickiej strefie kultury

Około 64 mln zł kosztowała budowa m.in. nowych dróg i miejsc parkingowych w tzw. strefie kultury w Katowicach, gdzie powstają trzy kluczowe inwestycje kulturalne regionu - poinformowało w środę biuro prasowe Urzędu Miasta w Katowicach.
W tzw. strefie kultury powstają obok siebie trzy obiekty - nowa siedziba Muzeum Śląskiego, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Nowe rozwiązania komunikacyjne budowano od czerwca 2011 roku do 29 maja tego roku. W tym czasie powstała m.in. nowa ulica - Dobrowolskiego, będąca przedłużeniem ul. Dudy Gracza. Prace prowadzono również na kilku innych ulicach - m.in. Nadgórników i Olimpijskiej. Łącznie wybudowano ok. 2,2 km tras.

Rzecznik Urzędu Miasta Jakub Jarząbek poinformował, że w ramach tych prac powstały również ścieżki rowerowe (m.in. od al. Roździeńskiego do Parku Boguckiego) i ponad 140 miejsc parkingowych.

"Docelowo w strefie kultury będzie ponad tysiąc miejsc parkingowych. Jeden z parkingów jest już gotowy, ale nie został jeszcze otwarty; kolejny jest w budowie" - powiedział Jarząbek.

Całkowity koszt inwestycji, które powstały w ramach zadania "Układ komunikacyjny dla terenu budowy Nowego Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - Etap I i II Faza 1" wyniósł 63,9 mln zł.

Wykonawcą robót budowlanych był Budimex SA.

Strefa kultury to tereny dawnej kopalni Katowice i jednocześnie największy plac budowy w województwie śląskim. Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach ma kosztować ok. 278,4 mln zł, Międzynarodowe Centrum Kongresowe - ok. 305,9 mln zł, a nowa siedziba Muzeum Śląskiego - ponad 324 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.