PARTNER PORTALU
  • BGK

64 mln zł na park i inkubator

  • GK    1 lutego 2012 - 12:38
64 mln zł na park i inkubator

Dwa budynki o powierzchni 15200 mkw. powstają właśnie na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Bobrzyńskiego.
Inwestycja warta 64 mln zł realizowana jest przez konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Jej zakończenie przewidziano na koniec 2012 r. Jagielloński Park i Inkubator Technologii w Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta) to nowoczesny kompleks, w którym miejsce znajdą międzynarodowe przedsiębiorstwa typu Life Science. W powstających budynkach przewidziano przestrzeń przeznaczoną na laboratoria oraz wysokiej klasy biura.

Projekt inwestycji zakłada oddanie do użytku bezpiecznego obiektu, który spełni międzynarodowe standardy. W celu potwierdzenia wysokiej jakości budynków już w dokumentach przetargowych inwestor – Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o. – przewidział udział w procesie budowlanym przedstawicieli strony trzeciej.

– Raporty z inspekcji dostarczane regularnie zleceniodawcy mają na celu wyeliminowanie możliwych usterek” – tłumaczy Gabriel Ligęska, Kierownik Sekcji Energetyki i Budownictwa TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.

Wizyty ekspertów niezależnej jednostki certyfikującej na placu budowy oraz bieżące kontrole dokumentacji rozpoczęły się w lipcu 2011 roku, a zakończą wraz z oddaniem obiektu do użytku. Pozytywna ocena w raporcie końcowym będzie podstawą do wydania Międzynarodowego Certyfikatu Jakości dla budynku, zgodnego ze standardem BQS. Certyfikat BQS przyznawany jest dla konkretnej inwestycji i może być używany jedynie w bezpośrednim związku z danym obiektem budowlanym, objętym certyfikacją.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.