PARTNER PORTALU
  • BGK

70 mln zł dla małopolskich firm na wdrożenie osiągnięć naukowych i doradztwo

  • PAP/JS    15 lutego 2017 - 19:01
70 mln zł dla małopolskich firm na wdrożenie osiągnięć naukowych i doradztwo
W naborze na doradztwo do rozdysponowania jest ponad 8,6 mln zł, a wnioski w tym konkursie przedsiębiorcy mogą składać do 28 lutego. (Fot. : www.men.gov.pl)

• 70 mln zł z funduszy unijnych przekaże województwo małopolskie tym firmom, które będą wdrażać wyniki prac badawczych, w tym wynalazki oraz skorzystają z usług doradczych.
• To ostatnie dni, kiedy zainteresowane przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie.
Jak poinformował małopolski urząd marszałkowski, z konkursów na wdrażanie mogą skorzystać zarówno firmy, które prowadzą swoją działalność od ponad dwóch lat, jak i właściciele firm dopiero startujących na rynku. O dotację mogą wnioskować mali i średni przedsiębiorcy.

Na realizację projektów planowanych przez firmy z dłuższym stażem zarząd województwa małopolskiego przeznaczył z Regionalnego Programu Operacyjnego prawie 34,6 mln zł. Z kolei w konkursie dla przedsiębiorstw znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju do podziału jest prawie 26 mln zł.

Wnioski w tych naborach można składać do 21 lutego.

Firmy mogą się także ubiegać o dotację na specjalistyczne doradztwo. Ten konkurs jest przeznaczony dla przedsiębiorców, działających na małopolskim rynku dłużej niż dwa lata. Dofinansowanie obejmuje m.in. porady w zakresie prognozowania trendów na rynku, zarządzania przedsiębiorstwem, uzyskiwania certyfikatów zgodności, optymalizacji kosztów prowadzenia działalności, wykorzystania technologii informatycznych, strategii zarządzania ryzykiem czy ochrony własności intelektualnej.

W naborze na doradztwo do rozdysponowania jest ponad 8,6 mln zł, a wnioski w tym konkursie przedsiębiorcy mogą składać do 28 lutego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.