PARTNER PORTALU
  • BGK

70 mln zł na rozbudowę drogi

  • PAP    6 września 2010 - 16:04

Prawie 70 mln zł ma kosztować rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 708 na odcinkach Warszyce - Stryków, Stryków - Niesułków oraz obwodnicy Strykowa. W poniedziałek podpisano umowę na realizację tej inwestycji.
Jak poinformowano w poniedziałek w Łodzi na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim, 70 proc. pieniędzy na inwestycję pochodzić ma z Unii Europejskiej.

Prace przy rozbudowie drogi nr 708 mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Inwestycję realizować będzie firma Hermann Kirchner Polska, która specjalizuje się m.in. w budowie dróg, autostrad, mostów czy wiaduktów. Spółka ma w Strykowie swoją bazę masy bitumicznej, co - jak twierdzą jej przedstawiciele - usprawni prace.

Długość modernizowanych odcinków wyniesie w sumie 19,3 km (Warszyce-Stryków - 11,3 km; Stryków-Niesułków - 5,2 km oraz obwodnica Strykowa - 2,8 km). Prace mają zostać zakończone w 2012 roku.

Z inwestycji zadowoleni są samorządowcy Strykowa. Obwodnica miasta będzie przebiegać przez tereny, które zgodnie z założeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są na inwestycje. Powstanie tam ponad 300-ha strefa przemysłowa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.