PARTNER PORTALU
  • BGK

8,3 mln zł kosztował Park Inwestycyjny Kolno

  • PAP    25 października 2010 - 11:57

10 hektarów dla inwestorów oddano 25 pażdziernika do użytku w Kolnie w ramach Parku Inwestycyjnego Kolno.
Inwestycja była dofinansowana z UE z programu Rozwój Polski wschodniej. Ma się przyczynić do przyspieszenia tempa rozwoju miasta i regionu.

Przygotowane grunty będą sprzedawane inwestorom. Pierwszy przetarg odbędzie się jeszcze w tym roku. Zgodnie z zasadami projektu, w Kolnie będą mogły się lokować firmy, które zainwestują w innowacyjne technologie oraz sektora B+R (biznes plus rozwój).

Jest już pierwsza firma, która chciałaby rozpocząć działalność w parku inwestycyjnym. Władze Kolna mają podpisany z tym inwestorem list intencyjny, kilka kolejnych firm również deklaruje zainteresowanie inwestowaniem w Kolnie, ale konkretnych ustaleń jeszcze nie ma.

By przyciągnąć inwestorów dzięki unijnej dotacji w Kolnie kompleksowo przygotowano na potrzeby firm 10,2 ha gruntów. Teren ma kompletne uzbrojenie. Powstało 2,6 km kanalizacji sanitarnej, 1,8 km deszczowej, 1,6 km sieci wodociągowej, 1,6 km dróg, 1,7 km sieci teleinformatycznych. Są też chodniki i ścieżki rowerowe. Z unijnego programu Rozwój Polski wschodniej pochodziło na ten cel 6,5 mln zł, władze Kolna dołożyły 1,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.