PARTNER PORTALU
  • BGK

8,5 mln zł na naprawę dróg wojewódzkich

  • PAP    23 lipca 2010 - 18:35

8,5 mln zł zostanie w najbliższym czasie przeznaczone na naprawę dróg wojewódzkich, uszkodzonych przez powódź w województwie śląskim - poinformował w piątek urząd marszałkowski w Katowicach.
Zarząd województwa śląskiego wyznaczył listę prac remontowych w ramach promesy rządowej na usuwanie skutków powodzi. 6,2 mln zł to środki dotacji rządowej dla samorządu województwa, przyznanej w oparciu o promesę. Pozostała kwota - ok. 2,3 mln zł - pochodzi z budżetu województwa.
 
Na liście remontów znalazły się 4 odcinki dróg wojewódzkich. Powódź uszkodziła ich korpusy i przepusty. Są to zamknięta obecnie droga nr 781 w Kocierzu Rychwałdzkim i droga nr 946 w Łękawicy i Ślemieniu, gdzie obowiązuje obecnie ruch wahadłowy. Remontowane będą też: droga nr 425 w Kuźni Raciborskiej, gdzie z powodu zniszczeń ruch jest ograniczony - tylko dla pojazdów poniżej 15 ton, oraz droga nr 786 w miejscowości Knieja w gminie Przyrów - przejezdna, ale zniszczona na odcinku 300 m.
 
W czerwcu rząd przeznaczył w formie promesy 82 mln zł dla 47 jednostek samorządowych na odbudowę strat powodziowych. Na tej liście znalazł się samorząd województwa Śląskiego, który otrzymał 6,2 mln zł wsparcia. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.