PARTNER PORTALU
  • BGK

8 mln za most w Nowej Wsi Czudeckiej

  • PAP    13 kwietnia 2012 - 15:31
8 mln za most w Nowej Wsi Czudeckiej

Prawie 8 mln zł kosztować będzie budowa ponad 100-metrowego mostu w Nowej Wsi Czudeckiej na Podkarpaciu. Obiekt będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 988 i zastąpi niemal stuletnią, zniszczoną przeprawę.
Nowy most powinien być przejezdny w połowie listopada br. Pierwsze prace przy jego budowie już się rozpoczęły.

Jak poinformował Mirosław Gucwa, menedżer projektu z firmy Skanska, powstały już m.in. wykopy fundamentowe.

- Obecnie trwają roboty żelbetowe. W najbliższych tygodniach kontynuować będziemy prace związane z betonowaniem fundamentów, filarów i korpusów podpór. Jednocześnie rozpoczniemy budowę nasypów drogowych prowadzących do nowego mostu - dodał.

Gucwa zaznaczył, że kontrakt przewiduje również rozbiórkę starego mostu, rekultywację terenu oraz regulację koryta rzeki.

Nowy obiekt powstaje obok dotychczasowej przeprawy. Stary most został wybudowany w czasach I wojny światowej; jest dwuprzęsłowy i ma 74-metry długości. Jego szerokość to zaledwie sześć metrów, dlatego ruch odbywa się na nim jednokierunkowo i sterowany jest sygnalizacją świetlną. Nie mogą tamtędy jeździć także samochody o masie przekraczającej 10 ton.

Natomiast nowy most będzie trzyprzęsłowy; będzie także dłuższy i szerszy od istniejącego. Będzie miał najwyższą klasę nośności "A", co oznacza, że z mostu będą mogły korzystać samochody o masie nawet 50 ton.

Inwestorem projektu jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie (zabierz głos/oceń prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.