PARTNER PORTALU
  • BGK

8 mln zł dofinansowania na dwie łódzkie hale

  • PAP    9 maja 2013 - 17:28
8 mln zł dofinansowania na dwie łódzkie hale

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę dwóch hal sportowych w Łodzi. Resort przekaże 8 mln zł na wielofunkcyjny obiekt przy al. Unii Lubelskiej i prawie 3 mln zł na halę do siatkówki plażowej przy ul. Milionowej.
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na czwartkowym briefingu prasowym poinformowała, że w MSiT zostały już podpisane dwie umowy przyznające środki na budowę w Łodzi dwóch hal sportowych. Pierwsza dotyczy dofinansowania kwotą 8 mln zł hali do gier zespołowych przy al. Unii, druga przekazania prawie 3 mln zł na budowę hali do siatkówki plażowej na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.

Przy al. Unii ma powstać hala z trybunami mogącymi pomieścić 3 tys. widzów. Obiekt przystosowany do organizacji imprez koszykarskich, siatkarskich i piłki ręcznej ma być połączony składanym tunelem z pobliską Atlas Areną. Pierwotnie miał też mieć stały łącznik z nowym stadionem piłkarskim, jednak na początku tygodnia prezydent Łodzi ogłosiła, że stadion powstanie w innym miejscu (ostatecznej lokalizacji jeszcze nie ma).

Całkowity koszt budowy hali przy al. Unii to ok. 42 mln zł.

"Tego typu obiektu nam brakuje. Mamy dużą Atlas Arenę, która jednak nie zawsze się nadaje do organizacji spotkań ligowych. Mniejszej hali potrzeba nam więc nie tylko z uwagi na podpisaną z PZPS umowę dotyczącą realizacji MŚ siatkarzy. Potrzeba nam hali, która będzie służyła naszym ligowym klubom" - powiedziała Zdanowska.

Dodała, że procedura przetargowa dot. realizacji inwestycji rozpocznie się w przyszłym tygodniu. We wrześniu powinny ruszyć prace budowlane, a obiekt ma być oddany do użytku na przełomie kwietnia i maja 2014 r.

Pod koniec lipca br. ma być natomiast wmurowany akt erekcyjny pod budowę hali do gry w siatkówkę plażową. Budowa obiektu usytuowanego na terenach SMS im. K. Górskiego ma kosztować prawie 5,9 mln zł.

W hali znajdą się m.in. cztery boiska do siatkówki plażowej, kilka nowoczesnych szatni, pokoje dla trenerów i sędziów, sala konferencyjna, loża VIP, stanowiska telewizyjne oraz trybuny dla ok. 300 widzów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.