PARTNER PORTALU
  • BGK

8 mln zł za remont ul. Podmiejskie w Gorzowie Wlkp.

  • PAP    21 grudnia 2012 - 17:44
8 mln zł za remont ul. Podmiejskie w Gorzowie Wlkp.

- 8 mln zł kosztował remont ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim, która w piątek została otwarta. Inwestycję dofinansowała Unia Europejska.
Ulicę przebudowano na blisko kilometrowym odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta - poinformowała rzeczniczka gorzowskiego magistratu Anna Zaleska.

W ramach inwestycji wykonano nową konstrukcję nawierzchni jezdni. Dodatkowo na wlocie od strony Ronda Sybiraków, na 168 m drogi, zbudowano dwie jezdnie. Powstał również wiadukt o długości 35 m i szerokości 12 m, który przebiega nad torem bocznicy kolejowej. Został on wzniesiony w miejscu zdemontowanego wiaduktu.

Powstały też nowe chodniki i ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo-rowerowy, a także nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Zamontowano urządzenia regulujące ruch, w tym sygnalizację świetlną na dwóch przejściach dla pieszych, poręcze, a w chodniku czujniki, które ułatwią osobom niewidomym i niepełnosprawnym rozpoznanie przejść dla pieszych.

W pobliżu drogi, przy ogródkach działkowych powstało 27 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Natomiast w sąsiedztwie zakładu karnego, który znajduje się przy remontowanej ulicy, wydzielono dwie zatoki postojowe dla 20 aut.

Umowę z wykonawcą, firmą Berger Bau Polska z Wrocławia podpisano w czerwcu br., w tym samym miesiącu rozpoczęto prace budowlane, które trwały do listopada.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosło 1,5 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.