PARTNER PORTALU
  • BGK

80 km dróg w kaliskim

  • Echo Kalisza (www.echokalisza.pl)    7 września 2010 - 12:13

Bieżący rok jest rekordowym pod względem nakładów na remonty dróg powiatowych w powiecie kaliskim. W 2010 roku zostanie wyremontowanych około 80 km dróg, a koszt wszystkich prac wyniesie ok. 18 milionów złotych.
Obecnie w trakcie realizacji są dwie duże inwestycje finansowane m.in. ze środków unijnych i Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowanie z NPPDL umożliwiło przebudowę drogi Kalisz – Brzeziny o długości 16km, gdzie prace remontowe mają zakończyć się jeszcze we wrześniu. Całkowity koszt tej inwestycji to 4mln złotych – połowę sumy stanowi dofinansowanie. Środki unijne z kolei umożliwiły przebudowę 25-kilomentrowej drogi Zbiersk - Koźminek. Obecnie realizowany jest pierwszy etap prac – budowana jest droga z kanalizacją deszczową w  Zbiersku i powstaje też most w Morawianie. Na drodze powstanie również rondo w Emilianowie – pierwsze rondo na drogach powiatu kaliskiego.

Poza tym 42km dróg powiatowych w każdej gminie powiatu kaliskiego będzie powierzchniowo utrwalonych. Do tego dochodzi 12 kilometrów nakładek, które powstaną na odcinkach: Zbiersk Cukrowania – Korzeniew (5460m), Złotniki – Karolew (1300m). Lisków ul. Szewczyka w kierunku Ciepielewa (500m), Lisków – Zakrzyn (500 m). Borów do skrzyżowania z drogą nr 471(1700m), Brzeziny – Czempisz (1000m), odcinek drogi Iwanowice w kierunku Szczytnik (750m). W gminie Godziesze Wielkie realizowane będą kilkusetmetrowe odcinki w miejscowościach Borek, Wolica, Kakaowa Stara, Zajączki, Skrzytaki. - Najbardziej mnie cieszy zaangażowanie wójtów, burmistrza i sołtysów w poszczególnych gminach w to, co się tam dzieje na drogach powiatowych. Gdziekolwiek maszyny wkraczają na plac budowy, tam zaraz pojawiają się samorządowcy gminni, którzy doradzają, ale też nadzorują. Podpowiadają co trzeba dodać. Staramy się, aby inwestycje, które są w tej chwili wykonywane były inwestycjami docelowymi. Aby drogi były dobrze przebudowywane, w taki sposób, by do nich nie wracać – powiedział starosta kaliski Krzysztof Nosal.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.