PARTNER PORTALU
  • BGK

80 mln zł na halę w Radomiu

  • PAP    17 kwietnia 2012 - 10:33
80 mln zł na halę w Radomiu

Ponad 40 firm zgłosiło się do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej hali sportowo-widowiskowej, która ma być wybudowana w Radomiu.
Maksymalny koszt inwestycji wraz z zagospodarowaniem terenu oszacowano na 80 mln zł. Jak poinformowała Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta), firmy, których zgłoszenia zostaną pozytywnie zweryfikowane przez magistrat, mają czas do 4 czerwca na złożenie swoich koncepcji.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne. Pierwsza nagroda wynosi 50 tys. zł, druga – 40 tys. zł, a trzecia – 30 tys. zł. Zwycięzców wyłoni sąd konkursowy pod przewodnictwem architekta Stanisława Bochyńskiego. Zwycięzca otrzyma też od władz miasta zamówienie na szczegółowe opracowanie nagrodzonej pracy i sporządzenie dokumentacji projektowej.

Hala sportowo–widowiskowa wybudowana zostanie przy ul. Struga 63 (niedaleko stadionu Radomiaka). Kitowska podkreśliła, że ma to być nowoczesny wielofunkcyjny obiekt, odpowiadający wymogom międzynarodowych federacji sportowych. Miałyby się w nim odbywać rozgrywki w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej. Dodatkowo hala mogłaby być wykorzystywana jako miejsce do organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów, itp. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących. Obiekt ma powstać do 2014 r.

Władze Radomia przymierzają się także do budowy w pobliżu hali nowego stadionu. Dlatego w ramach pracy konkursowej przewidywana jest także koncepcja studialna stadionu piłkarskiego, który mógłby być połączony z halą łącznikiem. Ma on mieć ok. 15 tys. zadaszonych miejsc siedzących i spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.