PARTNER PORTALU
  • BGK

„Nowolazurowa” w Warszawie będzie dłuższa

  • AT    17 stycznia 2014 - 12:19
„Nowolazurowa” w Warszawie będzie dłuższa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie podpisał umowę na budowę kolejnego odcinka „Nowolazurowej” – od ul. ks. J. Chrościckiego do Połczyńskiej. Niemal kilometrowa droga ma być gotowa jesienią 2015 r.
Oddana do ruchu w 2013 r. ulica nazywana roboczo „Nowolazurową” o długości ok. 2600 m łączy Aleje Jerozolimskie i ul. ks. J. Chrościckiego we Włochach.

Arteria poprawiła komunikację w dzielnicy Włochy i Ursus – w Alejach Jerozolimskich łączy się poprzez Węzeł Salomea z Południową Obwodnicą Warszawy, krzyżuje się z ul. Ryżową i Traktorzystów oraz w dwóch miejscach - po wiadukcie i w tunelu przecina dwie linie kolejowe.

ZMID podpisał właśnie firmą Skanska umowę na budowę następnego odcinka ulicy. Planowany odcinek „Nowolazurowej” ma długość ok. 950 m, z czego ok. 550 m to wiadukt nad torami stacji Warszawa Główna Towarowa.

Ulica będzie miała dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Przebudowana zostanie również ul. Połczyńska na długości ok. 600 m – na skrzyżowaniu z „Nowolazurową” powstanie rondo. Prace potrwają 21 miesięcy, ich koszt to 78,7 mln zł.

Miejskie plany zakładają jeszcze jeden etap inwestycji – przebudowę istniejącej ul. Lazurowej od ul. Połczyńskiej do drogi S8. Trwa już wykup gruntów przeznaczonych pod budowę tego odcinka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.