PARTNER PORTALU
  • BGK

84 mln zł na remonty na trasie kolejowej Wrocław-Jelenia Góra

  • pt/pap    7 kwietnia 2017 - 14:41
84 mln zł na remonty na trasie kolejowej Wrocław-Jelenia Góra
Budowa nowego przystanku, który będzie częścią miejskiego centrum przesiadkowego, ma poprawić układ komunikacyjny w Wałbrzychu. (fot.fotolia)

Około 84 mln zł chcą przeznaczyć PKP Polskie Linie Kolejowe na modernizację dwóch stacji kolejowych na trasie Wrocław – Jelenia Góra oraz budowę nowego przystanku w centrum Wałbrzycha.
Jak poinformował w piątek Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, nowy przystanek kolejowy - Wałbrzych Śródmieście - ma powstać do 2020 r. "Będzie on położony niespełna dwa kilometry od stacji Wałbrzych Miasto, w kierunku stacji Wałbrzych Fabryczna" - podał Jakubowski.

Budowa nowego przystanku, który będzie częścią miejskiego centrum przesiadkowego, ma poprawić układ komunikacyjny w Wałbrzychu.

Jakubowski zapowiedział, że w ramach tej samej inwestycji zostaną przebudowane również dwie stacje w aglomeracji wałbrzyskiej - Świebodzice oraz Wałbrzych Szczawienko. Po remoncie pociągi przez stację Świebodzice będą mogły jeździć z prędkością 60 km/h, zaś przez stację Wałbrzych Szczawienko z prędkością 100 km/h.

"Roboty w ramach tego zadania obejmą również modernizację ośmiu obiektów inżynieryjnych - w tym mostu i wiaduktu" - podał Jakubowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.