PARTNER PORTALU
  • BGK

86 mln zł na drogę tranzytową

  • PAP    12 lutego 2010 - 19:11

86 mln złotych kosztować będzie budowa nowej drogi tranzytowej w Olsztynie, wyprowadzającej ruch samochodów na drogę krajową nr 51 do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach.
Dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych z programu Infrastruktura i Środowisko wynosi 85 proc.; pozostałe 15 proc. stanowią środki własne gminy.

W piątek w Olsztynie prezydent miasta Piotr Grzymowicz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, konsorcjum firm Strabag sp z o.o. i Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Dromo sp z o.o.

Budowa nowej trasy - ulicy Artyleryjskiej, łączącej drogę krajową nr 16 z Ostródy z drogą krajową nr 51 do polsko-rosyjskiej granicy, rozpocznie się w marcu tego roku i potrwa 20 miesięcy. Wybudowana zostanie dwujezdniowa droga, dwa wiadukty kolejowe, most na rzece Łynie, tunel dla pieszych. Ponieważ trasa będzie przechodzić w pobliżu zabytkowego cmentarza św. Jakuba, zostanie on ochroniony ogrodzeniem.

Jak powiedział Waldemar Królikowski z firmy Strabag, kierowców mogą czekać spore utrudnienia. Najgorzej będzie na samym początku inwestycji, gdy trzeba będzie przygotować nowy ślad drogi. Te utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

Z nowej ulicy Artyleryjskiej skorzystają także mieszkańcy podolsztyńskich miejscowości, dojeżdżający do pracy w Olsztynie. Dzięki nowej drodze będą mogli dostać się do północnych dzielnic miasta bez przejeżdżania przez śródmieście. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.