PARTNER PORTALU
  • BGK

89 mln za obwodnicę Przemyśla

  • PAP    13 sierpnia 2013 - 17:43
89 mln za obwodnicę Przemyśla

Prawie 89 mln zł kosztować będzie budowa drugiej części obwodnicy Przemyśla. We wtorek władze miasta podpisały umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych POL-AQUA, które wykona tę inwestycję.
Prezydent Przemyśla Robert Choma powiedział, że powstanie drugiej części obwodnicy to przedsięwzięcie strategiczne nie tylko dla miasta, ale i całego województwa.

"Szczególnie w świetle decyzji władz ukraińskich i polskich o budowie nowego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zrozumieli znaczenie realizacji tej inwestycji i wspierali nas na każdym etapie starań o powstanie tej drogi" - dodał.

Budowa ok. 4-kilometrowego odcinka obwodnicy, która połączy drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 885, ruszy jeszcze w tym roku i powinna zakończyć się w połowie 2015 r. Trasa przedłuży oddaną do użytku w listopadzie ub.r. wschodnią część obwodnicy miasta.

Powstanie kolejnej części obwodnicy to dalsze odciążenie ruchu w centrum Przemyśla, a także lepsza dostępność komunikacyjna terenów przemysłowych i inwestycyjnych miasta, bowiem obwodnica dotrze w pobliże przemyskiej podstrefy ekonomicznej.

Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta, przez dzielnice Bakończyce Dolne i Sielec. Początek drogi znajdować się będzie na drodze krajowej nr 28 na ul. Lwowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty. Następnie trasa prowadzona jest początkowo śladem tej ulicy i przecina ulice: Topolową, Sielecką, Młynarską, linie kolejową nr 102 Przemyśl - Malhowice, ul. Rolniczą i łączy się z ulicą J. Słowackiego w pobliżu jej skrzyżowania z ul. Dojazdową. Długość tego odcinka - według projektu - wynosi 3,9 km.

W ramach budowy obwodnicy powstanie także odcinek ul. J. Słowackiego (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 885) - od włączenia projektowanej obwodnicy do skrzyżowania z ul. Obozową i ul. Herburtów. Długość tego odcinka to ponad 567 m.

W przetargu na budowę obwodnicy wpłynęło w sumie sześć ofert. Wszystkie były niższe niż zakładane przez miasto w wysokości ponad 142 mln zł koszty tej inwestycji. Oferta POL-AQUA była najniższa. Najdroższą ofertę złożyła czeska spółka OHL ŽS, która chciała wykonać inwestycję za ponad 133 mln zł. Jedynym kryterium wyboru była cena.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.