9 mln zł na rewitalizację osiedla i parku w Mielcu

Rozpoczęły się prace przy rewitalizacji osiedla Miasteczko Młodego Robotnika oraz parku leśnego na Górce Cyranowskiej w Mielcu. Inwestycja, warta ponad 9 mln zł, finansowana jest m.in. z pieniędzy unijnych i budżetu państwa.
9 mln zł na rewitalizację osiedla i parku w Mielcu

Jak poinformował we wtorek rzecznik mieleckiego magistratu Krzysztof Urbański, głównym założeniem rewitalizacji zarówno osiedla, jak i parku jest przywrócenie temu terenowi funkcji mieszkaniowych i rekreacyjnych.

Projekt przewiduje m.in. przebudowę sieci uzbrojenia na osiedlu, w tym przygotowanie terenu służącego prowadzeniu działalności gospodarczej. Największa metamorfoza czeka park na Górce Cyranowskiej, gdzie pojawi się m.in. tor saneczkowy i labirynt z kamiennych gabionów (kosze prostopadłościenne z siatki stalowej wypełnione kamieniami - PAP). Urbański zaznaczył, że prace przy rewitalizacji osiedla i parku zakończyć się mają w przyszłym roku.

Prace związane z przebudową parku prowadzi firma Agro-baza, która m.in. wykonywała rewitalizacje płyty mieleckiego Rynku, a pozostałe prace na terenie Miasteczka Młodego Robotnika firma Turek.

Projekt "Rewitalizacja terenu byłego prowizorycznego osiedla baraków mieszkalnych w Mielcu, wybudowanego w latach 50. XX wieku dla jednostek paramilitarnych i młodych robotników" uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Całkowity jego budżet wynosi ponad 9 mln zł. Z tej kwoty dofinansowanie unijne to ponad 2,6 mln zł, z budżetu państwa samorząd otrzymał ponad 4,4 mln zł. Pozostała kwota to wkład własny mieleckiego urzędu miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE