PARTNER PORTALU
  • BGK

93 mln zł na rozbudowę lotniska

  • PAP    19 kwietnia 2011 - 11:22
93 mln zł na rozbudowę lotniska

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wydał we wtorek decyzję o zezwoleniu na rozbudowę i przebudowę terminala pasażerskiego portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Nowe skrzydło terminala powstanie przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012.

Informację przekazała we wtorek Paulina Mitręga z biura prasowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj też: Lotnisko w Poznaniu będzie rozbudowane

W nowej, rozbudowywanej części znajdą się m.in.: hala check-in, sortownia bagażu oraz hala przylotów wraz z pomieszczeniami obsługującymi i biurami.

Budynek istniejącego terminala zostanie przebudowany na terminal odlotowy z częścią komercyjną i rozwinięty m.in. o strefę pasażerów VIP.

Ponadto w ramach inwestycji przewiduje się budowę dróg wewnętrznych, parkingów oraz modernizację istniejącej infrastruktury.

W marcu zarząd Portu Lotniczego Poznań Ławica sp. z o.o. podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą Hochtief Polska. Koszt inwestycji to ponad 93 mln zł.

W kolejnych etapach prac, których zakończenie zaplanowano na II kwartał 2013 roku, nastąpi ukończenie części biurowej oraz budowa nowej centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa.

Po modernizacji całego terminala jego przepustowość zwiększy się ponad dwukrotnie z 1,4 tys. pasażerów na godzinę do 3 tys., a powierzchnia wzrośnie z 12 tys. mkw. do 30 tys.

Docelowo lotnisko będzie mogło rocznie obsłużyć 3,5 miliona pasażerów, obecnie obsługuje 1,5 miliona.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.