PARTNER PORTALU
  • BGK

94 mln dofinansowania dla gdańskiej komunikacji

  • pt    24 marca 2014 - 15:50
94 mln dofinansowania dla gdańskiej komunikacji

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap III C otrzymał dofinansowanie. To 65 proc.kosztów projektu, czyli 94 mln zł. Cały projekt warty jest ponad 160 mln zł.
Zakres GPKM III c przewiduje budowę infrastruktury towarzyszącej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej: węzłów przesiadkowych przy przystankach Jasień, Kiełpinek, Brętowo; budowę dróg dojazdowych do przystanku Jasień i Kiełpinek.

Oprócz tego planowana jest także przebudowa torowiska w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego. Długość remontowanych torów to ponad 4 km. Wraz z remontem torów, planowany jest remont przystanków, z których część zostanie wyposażona  w System Informacji Pasażerskiej. Projekt zostanie zrealizowany do 30 czerwca 2015 roku.

Realizacja projektu „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej – etap IIIC” obejmuje budowę dojazdów do przystanków, budowę węzłów integracyjnych i infrastruktury towarzyszącej PKM oraz przebudowę infrastruktury tramwajowej w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza do ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego.

Oba zadania – jako inwestor zastępczy z ramienia Gminy Miasta Gdańska - realizować będą Gdańskie Inwestycje Komunalne. Przetarg na modernizację torowiska na Przeróbkę już ogłoszono.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.