PARTNER PORTALU
  • BGK

A-1 rośnie w oczach

  • JL    27 maja 2010 - 07:50
A-1 rośnie w oczach

Przyspieszyły prace na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A-1. Widać to zwłaszcza pod Grudziądzem, gdzie potężne dźwigi pracują przy wznoszeniu mostu przez Wisłę, najdłuższej przeprawy drogowej w Polsce.
W wielu miejscach na całym odcinku drogi trwają prace ziemne i konstrukcyjne z użyciem ciężkiego sprzętu, prace melioracyjne, a także układanie asfaltu. Miesięcznie wylewa się 14 tys. metrów sześciennych asfaltu i zużywa 22 tys. metrów sześciennych betonu.

Od marca trwają też intensywne roboty mostowe przy przeprawach autostradowych pod Toruniem i w pobliżu Grudziądza. Na obu nitkach podtoruńskiego mostu autostradowego ekipy pracują przy kolejnych elementach konstrukcji nośnej. Zamontowano 101 ton stalowego zbrojenia uzupełnionego pół tysiącem metrów sześciennych betonu. Most, którego długość wyniesie blisko 2 km, będzie najdłuższym w Polsce i poprowadzi ruch kołowy przez Wisłę ponad terenami zalewowymi oraz drogami lokalnymi po obu brzegach.

Ekipy budowniczych prowadzą też prace remontowe ośmiu mostów w przebiegu obwodnicy Torunia oraz sześciu wiaduktów przechodzących nad obwodnicą.

W Lisewie w powiecie chełmińskim marszałek Piotr Całbecki był 26 maja gościem walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Gmin Pomorskich na rzecz Budowy Autostrady A-1, do którego należą też gminne samorządy z województwa kujawsko-pomorskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.