PARTNER PORTALU
  • BGK

A obwodnicą Dobczyc już

  • PAP    20 lipca 2012 - 18:25

Kierowcy od piątku mogą korzystać z obwodnicy miasta Dobczyce (woj. małopolskie). Inwestycja o wartości ponad 56 mln zł współfinansowana jest ze środków unijnych.
Jak podkreślił marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, jest to jedna z najważniejszych wojewódzkich inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu myślenickiego.

W ponad dwa lata wybudowana została obwodnica o długości 1,2 km, most na Rabie o długości ponad 180 metrów oraz estakada dojazdowa przez dolinę Raby oraz potok Młynówka.

Nowa obwodnica odciąża centrum miasta, przez które przebiegał główny ruch tranzytowy. Trasa jest również dobrą alternatywą dla "zakopianki" oraz poprawia komunikację z miejscową strefą przemysłową.

Władze województwa podkreślają, że inwestycja znalazła się w pakiecie trzynastu obwodnic, które powstały w ciągu ostatnich lat lub trwają nad nimi prace na drogach wojewódzkich w Małopolsce.

Całkowita wartość projektu wynosiła 56,5 mln zł, a kwota unijnego dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 48 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.