PARTNER PORTALU
  • BGK

A2 do stolicy ma opóźnienia

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    4 października 2010 - 08:07
A2 do stolicy ma opóźnienia

Wciąż nie można na dobre zacząć budowy dwóch odcinków autostrady z Łodzi do Warszawy. Wbrew obietnicom nie ma jeszcze wszystkich pozwoleń.
Zgodnie z umową z wykonawcami autostrada A2 ze Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy musi być gotowa w maju 2012 roku. Firmy mają bardzo mało czasu na wykonanie inwestycji. Liczy się teraz każdy tydzień. Tymczasem roboty wciąż nie mogą się rozkręcić na dobre. Brakuje pozwoleń na budowę dwóch odcinków – C w okolicach Wiskitek i Jaktorowa i E – od Pruszkowa do Warszawy – alarmuje „Gazeta Wyborcza”.

Na Mazowszu prace drogowe prowadzone są jedynie na odcinku D, koło Brwinowa i Grodziska, gdzie pod koniec sierpnia w obecności urzędników odbyło się uroczyste wbicie pierwszej łopaty.

Kilka tygodni wcześniej wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zapowiadał, że pozostałe pozwolenia na budowę będą wydane najpóźniej w drugiej połowie września. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Pozwolenie na budowę odcinka E koło Pruszkowa ma być wydane w przyszłym tygodniu, a dla odcinka C jeszcze w październiku.

Na tych dwóch odcinkach firmy mogą na razie prowadzić jedynie prace przygotowawcze, np. zwozić materiały budowlane. Koło Pruszkowa trwa też przebudowa oczyszczalni ścieków – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.