PARTNER PORTALU
  • BGK

A2 przejezdna mimo robót

  • PAP    29 czerwca 2012 - 19:31
A2 przejezdna mimo robót

Roboty budowlane, wykonywane w najbliższych dniach na położonym najbliżej Łodzi odcinku A autostrady A2 nie będą powodowały utrudnień w ruchu na autostradzie.
Poinformowała o tym w piątek w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

„Prace będą realizowane poza jezdniami głównymi trasy zasadniczej. Wykonawca, firma Eurovia, która zgodnie z kontraktem ma czas do października na dokończenie inwestycji, planuje w najbliższych dniach wykonać: odwodnienie, bariery, ogrodzenie, drogi dojazdowe, pas technologiczny, naprawy skarp. Różnego rodzaju roboty wykończeniowe, w tym układanie brakującej warstwy ścieralnej, będą trwały na odcinku A do czasu zakończenia tego kontraktu” – czytamy w komunikacie.

GDDKiA poinformowała, że w czasie prac wyłączone z ruchu mogą być pasy awaryjne. „Z całą pewnością jednak autostrada A2 na odcinku Łódź-Warszawa nie zostanie zamknięta” – podkreślono.

„Informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na tym odcinku będziemy na bieżąco i systematycznie przekazywać kierowcom. Takie informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej, w zakładce Serwis dla kierowców oraz pod numerem całodobowej, ogólnopolskiej infolinii drogowej GDDKiA – 19 111” – napisano.

Budowę A2 Łódź-Warszawa podzielono na pięć odcinków, a każdy budował inny wykonawca. Odcinek A o długości 29,2 km (Stryków – okolice Bolimowa) budowała Eurovia, B o długości 16,9 km (Bolimów – granica woj. łódzkiego) wykonał Mostostal Warszawa, C o długości 20 km (od granicy woj. łódzkiego do granic powiatu grodziskiego) budował Bogl a Krysl. Odcinek D o długości 17,6 km z Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa wybudował Strabag, a odcinek E o długości 7 km z Pruszkowa do podstołecznej Konotopy wykonał Budimex.

Jako pierwszy do ruchu oddano 23 maja odcinek E, a następnie 27 maja kierowcom udostępniono odcinek D. Od 3 czerwca kierowcy mogą jeździć odcinkami A i B. Na odcinku A nie ma jeszcze jednak ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Mimo to pojazdy mogą jeździć po tym odcinku dzięki tzw. ustawie o przejezdności.

Odcinki A i C początkowo budowało konsorcjum z chińską spółką Covec na czele, ale GDDKiA rozwiązała z nim umowę po tym, jak Chińczycy nie płacili podwykonawcom. Umowę rozwiązano w czerwcu ub. r., a nowi wykonawcy przejęli budowę już po kilku tygodniach. Budowę odcinka C przejęło konsorcjum DSS i Bogl a Krysl.

Okazało się jednak, że DSS również ma problemy z płatnościami, a w kwietniu br. sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Kilka tygodni wcześniej GDDKiA przeorganizowała umowę i głównym wykonawcą został Bogl a Krysl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Berta, 2012-07-02 08:46:17

    czy ktoś chce słuchać tego chrzanienia - mnie interesuje tylko ile kasy wyprowadzono w związku z tymi krętactwami niby na budowę A2, ile razy z budżetu będzie jeszcze wykładane a to dla kolejnych wykonawców ( co to nas obchodzi to wykonawcy sprawa rozliczać się z podwykonawcą ) kolejnych podwykonawc...ów, a to dla ekologów, możecie sobie te bzdety Aborygenom opowiadać - chyba też by nie uwierzyli,kto na tych przekrętach zarabia - pytam się!  rozwiń