A4 budowana zgodnie ze sztuką budowlaną

Autostrada A4 jest budowana zgodnie ze sztuką budowlaną; jakość stosowanych materiałów odpowiada wymaganiom - stwierdziła Prokuratura Rejonowa w Ropczycach i umorzyła śledztwo w tej sprawie, prowadzone od października 2011 r.
A4 budowana zgodnie ze sztuką budowlaną

Śledczy badali, czy przy budowie autostrady A4 na odcinku Rzeszów - Dębica zastosowane były odpowiednie materiały. Śledztwo w tej sprawie prowadzone było na wniosek posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Adamczyka.

Jak powiedział w czwartek prokurator rejonowy w Ropczycach Dariusz Brzykowski, śledztwo nie wykazało żadnych uchybień jeśli chodzi o jakość i sposób użycia materiałów.

"Materiały użyte do budowy były zgodne ze specyfikacją techniczną. Sama dokumentacja okazała się również poprawna; zgodna z obowiązującymi normami i przepisami" - dodał.

Brzykowski zaznaczył, że Adamczyk, który złożył doniesienie w tej sprawie, nie był w śledztwie stroną i dlatego nie przysługuje mu zażalenie na decyzję o umorzeniu.

O słabej jakości materiałów używanych przy budowie odcinka autostrady A4 poseł PiS mówił podczas sejmowej debaty nad wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka 29 sierpnia zeszłego roku.

Adamczyk twierdził, że do budowy nasypów autostradowych stosowane były "materiały słabej, wręcz wątpliwej jakości", m.in. iły, gliny oraz gorsze gatunki ziemi uprawnej.

"Dotarliśmy do kopalni żwiru w rejonie Przecławia i mamy zdjęcia załadunku na ciężarówki ziemi, gliny i iłów, które potem są wysypywane na terenie budowy autostrady" - mówił poseł.

Zawiadomienie Adamczyk złożył 6 września 2011 r. w prokuraturze okręgowej w Krakowie, skąd zostało przesłane do prokuratury rzeszowskiej, a następnie trafiło do Ropczyc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dziwne - jesli sa zdjecia zaladunku zlych materialow, ze to sie nie sprawdza - dziwne, ze nikt nie skarzy o pomowienie.... wogole to dszystko dziwne !!!! a moze normalne w polskich realiach !!! Jak z nieplaceniem - to normalne !!!! A dlaczego odrazu zaznacza sie ze POsel Adamczyk nie ma prawa... zaskarzenia decyzji prokuratury - tez dziwne !!??? rozwiń

Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2012-07-17 04:48:42 odpowiedz

dziwne jeśli są dowody w postaci zdjęć, że użyto niewłaściwych materiałów i śledztwo umorzono,powinno się wznowić jak najszybciej bo wyraźnie widać ,że ktoś kogoś tu kryje, a ciekawe co w związku A2 wykryją bo podwójnie kasa z budżetu wyłożona dla podwykonawcy a od wykonawcy będzie dopiero odzyskiw...ana - ciekawe? czy odzyskamy i kiedy? - śmiem wątpić, zresztą to nie pierwsza taka sprawa - historia zna takie przypadki - nagminne rozwiń

Hela, 2012-07-14 12:47:04 odpowiedz

Bzdetny artykuł i nic z niego nie wynika, a na pewno nie to czy chłopaki 'kombinowali' czy też nie - chyba że tylko piszący go jest 'sprawny inaczej' (np.w mowie ale nie w piśmie ;-)

j53, 2012-07-13 12:59:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE