PARTNER PORTALU
  • BGK

ABM Solid wybuduje pływalnie dla Oławy

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)    20 maja 2010 - 16:51

Spółka budowlana ABM Solid podpisała umowę na budowę krytej pływalni w Oławie. Zamawiającym jest gmina, a wartość kontraktu opiewa na 18 mln zł netto. Zakończenie prac przewidziano za dwa lata.
ABM Solid wybuduje krytą pływalnię z niecką sportową o wymiarach 25 m na 16 m i o głębokości od 1,2 m do1,8 m. Dodatkowo powstanie basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi o powierzchni 120 m2, brodzik dla najmłodszych o głębokości 30 cm i powierzchni 40 m2, dwie wanny jacuzzi, zespół rehabilitacji i odnowy biologicznej z saunami, komorą kriogeniczną, solarium, hydromasażem i gabinetem lekarsko - zabiegowym.

W zakres zamówienia wchodzą wszystkie sieci i przyłącza za wyjątkiem przyłącza ciepłowniczego. ABM Solid dokona uruchomienia i rozruchu technologicznego urządzeń oraz szkolenia przyszłego personelu.

Realizacja i finansowanie kontraktu zajmą do dwóch lat. W roku 2010 ABM Solid otrzyma do 2 mln z przypadającego wynagrodzenia, w 2011 roku do 15 mln zł, a pozostała kwota zafakturowana zostanie w 2012 roku.

- Kontrakt w Oławie to kolejna umowa ABM Solid w ostatnim czasie. Nasz portfel zamówień na ten rok to ok. 310 mln zł, a na lata 2011 - 2012 przeszło 180 mln zł. Cała grupa w tym roku ma już w portfelu umowy na ponad 350 mln zł - mówi Marek Pawlik, Prezes ABM Solid.

- Mroźna zima spowodowała przesunięcie części prac na placach budów, a także rozpoczęcie nowych projektów. Ostatnie tygodnie, przyniosły nam kontrakty o łącznej wartości 140 mln zł. W połączeniu z analizą całego portfela zleceń perspektywa przychodów na cały rok kształtuje się lepiej niż w tym samym czasie roku ubiegłego - dodaje Marek Pawlik, Prezes ABM Solid.

Analizując przychody Grupy Kapitałowej ABM Solid w I kw. roku pozytywnie należy ocenić przekształcenia i odbudowę portfela zleceń w Grupie Resbud. Pozwoliło to poprawić przychody tej Grupy z dynamiką 160 proc. (z 5,7 mln zł do 9,1 mln zł). Również przyszłe okresy dla tej podkarpackiej Grupy zapowiadają się, z posiadanymi przez nią kontraktami, bardziej optymistycznie niż rok temu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.