PARTNER PORTALU
  • BGK

Absurdalne żądania drogowców

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    12 marca 2012 - 06:44
Absurdalne żądania drogowców

W ostatnich dniach wyszło na jaw wiele usterek na budowanych drogach – potwierdza szefostwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Tymczasem firmy je budujące chcą dopłat do kontraktów – informuje „Rzeczpospolita”.

Wśród nich są pęknięcia w podbudowie tras, które pojawiły się po silnych mrozach. Zdaniem GDDKiA w większości przypadków powstały one w wyniku błędu wykonawców. Dlatego dyrekcja zapowiada przegląd realizowanych i ukończonych niedawno inwestycji pod kątem jakości ich wykonania i pojawiania się ewentualnych usterek.

Natomiast budujący, którzy kilka lat temu oferowali bardzo niskie ceny, teraz... występują o dopłaty. W ciągu roku wartość ich dodatkowych roszczeń wzrosła z około 1,4 mld zł do ponad 2,7 mld zł.

Pretekstów do podwyżki jest wiele – niektóre dosyć abstrakcyjne, jak np. wojna w Libii, która miała przełożyć się na wzrost cen ropy, a tym samym i asfaltu – pisze „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • oczywiście,że anonim (!?), 2012-03-12 09:02:10

    Abstrakcyjne ? W takim razie jakie są w końcu powody tego, że ropa drożeje ? Przykrywka wojny w Libii jest mało sensowna ? Po drugie... jaka specyfikacja techniczna takie i drogi szanowna GDDiA. PS. niech "ktoś" zmieni ustawę Prawo Zamówień Publicznych to może nie będzie wygrywał najtańszy... (który potem i tak aneksuje umowę - patrz powyżej), a najlepszy.  rozwiń