PARTNER PORTALU
  • BGK

Adamczyk: Samorządy jedynym partnerem KZN ws. spółek celowych

  • PAP/JS    19 lipca 2017 - 17:23
Adamczyk: Samorządy jedynym partnerem KZN ws. spółek celowych
Andrzej Adamczyk (fot. MIB/twitter)

Samorządy będą jedynym partnerem, z którym Krajowy Zasób Nieruchomości będzie mógł powoływać spółki celowe - powiedział w Sejmie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
W środę (19 lipca) w Sejmie odbywa się pierwsze czytanie projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Nowe przepisy mają umożliwić m.in. budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa.

"Krajowy Zasób Nieruchomości będzie mógł łączyć swój potencjał z samorządami" - powiedział Adamczyk. Dodał, że "wiemy już dziś, po rozpoczęciu pilotażu przez BGKN, że samorządy bardzo liczą na tę współpracę". Przyznał, że dla rządu to "bardzo istotny element, na który liczymy".

Adamczyk powiedział, że "wespół z instytucją nadzorowaną przez rząd samorządy będą realizować przedsięwzięcia mieszkaniowe w konglomeracie. W obiektach realizowanych z samorządami będą budowane mieszkania socjalne, komunalne".

Adamczyk dodał, że "będą mogły być w części także powierzchni komercyjne, bo ustawa to dopuszcza". Będzie to zależało od tego, "jak strony się umówią, jaka będzie lokalizacja przyszłych inwestycji mieszkaniowych".

Minister podkreślił, że "w ustawie zapisaliśmy, że samorządy są jedynymi partnerami KZN, z którymi będzie on mógł powoływać spółki celowe do realizacji inwestycji mieszkaniowych".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.