PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcja „Kibice razem” rozpoczęta

  • AT    11 maja 2012 - 15:48
Akcja „Kibice razem” rozpoczęta

W sobotę, 12 maja, na blisko miesiąc przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012 odbędzie się otwarcie ośrodka Kibice Razem Polonia Warszawa. Podczas mistrzostw będzie on pełnił rolę Biura Koordynacji Ambasad Kibiców we wszystkich Miastach Gospodarzach.
Konferencja poświęcona temu wydarzeniu odbędzie się w sobotę, 12 maja o godz. 11.00 przy ul. Andersa 29 w Warszawie. O programie oraz innych inicjatywach opowiedzą  Janusz Samel - zastępca dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Warszawy oraz Adam Nyckowski – przedstawiciel Stowarzyszenia „Serduszko dla dzieci”, realizator projektu.

W programie otwarcia ośrodka znajdują się, m.in.przedstawienie projektu Ambasady Kibica i roli ośrodka podczas mistrzostw, krótka prezentacja historii i założeń projektu Kibice Razem, przedstawienie harmonogramu pracy ośrodka na najbliższe kilka miesięcy – wytypowane do realizacji pomysły kibiców Polonii Warszawa.

Atrakcją dodatkową będzie projekcja filmu o serbskich kibicach „Partyzanci Czerwonej Gwiazdy” powstałego przy udziale wychowanków Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci” i Canal Plus.

Podczas spotkania odbędzie się wystawa zdjęć dokumentujących remont i adaptację lokalu przeprowadzony przez kibiców.

Program realizowany jest przez Stowarzyszenie „Serduszko dla dzieci” we współpracy z kibicami Polonii Warszawa. Pierwszy tego rodzaju ośrodek powstał w 1981 r. w Bremie. W chwili obecnej w Niemczech jest ich aż 48. W Polsce podobne obok Warszawy powstały w Gdańsku, Gdyni i we Wrocławiu.

Celem tej inicjatywy jest systematyczne wspieranie wszystkich pozytywnych projektów wychodzących od tzw. czynnych kibiców, tzn. osób oddanych swojej drużynie i równocześnie chcących aktywnie konkurować z kibicami innych klubów.

Ten lokalny ośrodek, ma pośredniczyć i pomagać w różnego rodzaju inicjatywach kibiców, jak np. film o ulubionej drużynie, turniej na rzecz klubowej maskotki, sympozjum naukowe czy wsparcie dla polskich klubów na Kresach. W założeniach program ten ma także zmienić negatywny wizerunek polskich kibiców w mediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.