PARTNER PORTALU
  • BGK

Amerykanie budują fabryki w Dolinie Lotniczej

  • Przegląd prasy/www.nowiny24.pl    22 marca 2011 - 07:22
Amerykanie budują fabryki w Dolinie Lotniczej

Koncern Goodrich buduje nową fabrykę w podrzeszowskiej Jasionce. Firma Hamilton Sundstrand Poland uruchomi nowy zakład na terenie WSK Rzeszów. Sikorsky inwestuje w Mielcu.
Silniki do najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie – Airbusa i Boeinga będą powstawać w fabryce Hamilton Sundstrand Poland. Jest ona – podobnie jak WSK-PZL Rzeszów– częścią potężnej korporacji United Technologies Corporation – informuje portal www.nowiny24.pl.

Nowy zakład zostanie zbudowany w ciągu 18 miesięcy. Będzie kosztował 100 mln zł. Pracę w nim znajdzie ponad 300 osób. Fabryka uruchomi produkcję silników pomocniczych dla rodziny samolotów Airbus A320, a także Embraerów i najnowszej wersji samolotów Boeing B787.

Nowy zakład to nie tylko produkcja silników i ich bezpośrednie dostawy dla ponad 200 największych linii lotniczych na świecie. Słynna firma lotnicza Sikorsky z USA, która kupiła Polskie zakłady Lotnicze, ciągle inwestuje w Mielcu. Modernizuje hale produkcyjne PZL, instaluje najnowocześniejsze maszyny do produkcji helikopterów Black Hawk.

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce nową fabrykę buduje też inny amerykański gigant lotniczy, czyli koncern Goodrich. W nowym zakładzie Goodricha będą budowane podwozia do samolotów. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2014 roku – czytamy na portalu www.nowiny24.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.