Amerykanie zainwestują 175 mln zł w fabrykę szyb

Firma Pittsburgh Glass Works zbuduje w Komornikach k. Środy Śląskiej fabrykę szyb samochodowych.
Amerykanie zainwestują 175 mln zł w fabrykę szyb

Fabryka Pittsburgh Glass Works powstanie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W zakładzie znajdzie pracę prawie 150 osób zarówno specjalistów od produkcji, jak i inżynierów. Możliwe też, że powstanie tam centrum badawcze firmy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, robotnicy rozpoczną budowę fabryki jeszcze w tym roku.

W lipcu 2010 r. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o nowe tereny, m.in. o te znajdujące się w gminie Środa Śląska. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w lutym br. pozytywnie zaopiniował wniosek strefy w tej sprawie. Mający decydujący głos o rozszerzaniu stref ekonomicznych rząd poparł stanowisko samorządu regionu.

Starania o ulokowanie inwestycji firmy Pittsburgh Glass Works na Dolnym Śląsku rozpoczęły się w listopadzie 2009 r. Pittsburgh Glass Works to kolejne duże przedsiębiorstwo, które w ostatnim czasie wybrało Dolny Śląsk jako siedzibę swojej inwestycji. W ubiegłym tygodniu renomowany koncern informatyczny IBM otworzył we Wrocławiu centrum usługowe.

Amerykanie  21 września oficjalnie poinformują o rozpoczęciu inwestycji na Dolnym Śląsku.  Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki odbędzie się 10 listopada 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE