PARTNER PORTALU
  • BGK

Amerykanie zainwestują 175 mln zł w fabrykę szyb

  • JL    20 września 2010 - 09:48
Amerykanie zainwestują 175 mln zł w fabrykę szyb

Firma Pittsburgh Glass Works zbuduje w Komornikach k. Środy Śląskiej fabrykę szyb samochodowych.
Fabryka Pittsburgh Glass Works powstanie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W zakładzie znajdzie pracę prawie 150 osób zarówno specjalistów od produkcji, jak i inżynierów. Możliwe też, że powstanie tam centrum badawcze firmy. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, robotnicy rozpoczną budowę fabryki jeszcze w tym roku.

W lipcu 2010 r. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o nowe tereny, m.in. o te znajdujące się w gminie Środa Śląska. Zarząd Województwa Dolnośląskiego w lutym br. pozytywnie zaopiniował wniosek strefy w tej sprawie. Mający decydujący głos o rozszerzaniu stref ekonomicznych rząd poparł stanowisko samorządu regionu.

Starania o ulokowanie inwestycji firmy Pittsburgh Glass Works na Dolnym Śląsku rozpoczęły się w listopadzie 2009 r. Pittsburgh Glass Works to kolejne duże przedsiębiorstwo, które w ostatnim czasie wybrało Dolny Śląsk jako siedzibę swojej inwestycji. W ubiegłym tygodniu renomowany koncern informatyczny IBM otworzył we Wrocławiu centrum usługowe.

Amerykanie  21 września oficjalnie poinformują o rozpoczęciu inwestycji na Dolnym Śląsku.  Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki odbędzie się 10 listopada 2010 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.