PARTNER PORTALU
  • BGK

Amfiteatr będzie gotowy na festiwal

  • PAP    23 grudnia 2010 - 14:37
Amfiteatr będzie gotowy na festiwal

Zakończył się etap ciężkich prac budowlanych w remontowanym amfiteatrze opolskim. Wszystko przebiega zgodnie z planem, obiekt zostanie oddany do użytku w kwietniu - powiedział prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.
- Można umownie określić stan amfiteatru jako "surowy zamknięty" choć w przypadku tego obiektu z otwartą widownią może to brzmieć nieco dziwnie - wyjaśnił prezydent. 

Dodał, że zakończone zostały prace ziemne i żelbetowe, a wykonawca przystępuje do oszklenia obiektu i robót wykończeniowych. - Po rozmowach z wykonawcą uzyskałem zapewnienie, że termin oddania amfiteatru do użytku jest niezagrożony - zaznaczył Zembaczyński.

Budowa amfiteatru ma się zakończyć w kwietniu, potem nastąpi odbiór techniczny i w końcu maja obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania. - To oznacza, że przyszłoroczny festiwal polskiej piosenki odbędzie się w tradycyjnym - czerwcowym - terminie, i w amfiteatrze w Opolu, a nie jakimś innym mieście w Polsce - podkreślił prezydent.

Możliwe opóźnienia w budowie amfiteatru były przyczyną obaw TVP - głównego organizatora imprezy - i rozważania ew. przeniesienia festiwalu w inne miejsce w Polsce. Tegoroczny festiwal z powodu remontu odbył się w zastępczej lokalizacji - na dawnym placu apelowym jednostki wojsk pancernych, dziś kampusie Politechniki Opolskiej - i w innym niż zwykle terminie.

48. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej "Opole 2011" odbędzie się już w wyremontowanym amfiteatrze spełniającym wszelkie wymagania organizacji imprez. Obiekt ma już nowy - wyższy - dach nad sceną, więcej miejsca na garderoby dla artystów i pomieszczeń technicznych dla realizatorów festiwalu. Gotowe są też fundamenty widowni, na której - zamiast desek sprzed kilkudziesięciu lat - pojawią się wygodne krzesełka.

W wyremontowanym amfiteatrze znajdzie się też sala kameralna, kawiarnia z tarasem widokowym oraz pomieszczenia dla Muzeum Polskiej Piosenki, które w tej chwili działa w tymczasowej siedzibie. - Pomieszczenia będą gotowe w kwietniu, ale otwarcie muzeum wymaga więcej prac przy wyposażeniu placówki. Te prace potrwają rok - zapowiedział Zembaczyński.

Czytaj też:

Festiwal zostanie w Opolu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.