PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Adamczyk: jest szansa na uruchomienie w grudniu obwodnicy Marek

  • PAP/AH    30 listopada 2017 - 15:14
Andrzej Adamczyk: jest szansa na uruchomienie w grudniu obwodnicy Marek
Fot. GDDKiA

Jest szansa na uruchomienie obwodnicy Marek jeszcze w tym roku - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
- GDDKiA jest w codziennym kontakcie z wykonawcą robót. Według informacji, które napłynęły do mnie wczoraj i w dniu dzisiejszym, zakres prac niezbędnych do wykonania - jeżeli nie wydarzy się nic szczególnego - daje nadzieje na uruchomienie tej obwodnicy w grudniu tego roku - powiedział Adamczyk.

Odcinek trasy S8 będący obwodnicą podwarszawskich Marek budowany jest przez firmę Salini. Wartość tego kontraktu to 331,6 mln zł.

Pierwotnie trasa ta miała zostać otwarta w wakacje, potem termin przełożono na koniec października. W połowie października wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz zapowiadał konsekwencje za opóźnienia na budowie.

Czytaj więcej:  Salini straci kontrakt na obwodnicę Marek?

 

- Zasada jest taka, że jeżeli inwestor w jakiś sposób wpłynie na wydłużenie terminu realizacji inwestycji, to przez wykonawcę jest obciążony dodatkowymi kosztami. Jeżeli z drugiej strony wykonawca, z różnych powodów zawinionych przez siebie, nie realizuje w odpowiednim terminie inwestycji, musi ponieść konsekwencje - mówił wówczas wiceminister.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), powstanie tego odcinka drogi ekspresowej ma znaczenie dla europejskich korytarzy komunikacyjnych i zostało zaliczone do bardzo ważnych zadań rządowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.