PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel o pilną interwencję drogową

  • GK    18 czerwca 2013 - 14:00
Apel o pilną interwencję drogową

Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego zaapelowało do władz rządowych o środki na budowę dróg z budżetu państwa.
83 gminy wyceniły swoje potrzeby związane z inwestycjami drogowymi na ponad 550 mln zł.

- W województwie mamy około 200 tys. samochodów, które stały się powszechnym standardem. Mieszkańcy oczekują od nas konkretnych działań, w efekcie których mogliby poruszać się po drogach w sposób cywilizowany - argumentują samorządowcy.

Dodają, że mocno nadszarpnięty poprzednim okresem finansowania Unii Europejskiej stan gminnych finansów sprawia, że trudno im będzie sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

- Uważamy, że skoro polski rząd swoje własne zadanie - budowę autostrad i dróg krajowych - finansuje ze środków Unii Europejskiej, to w sposób naturalny polskie gminy powinny uzyskać wsparcie na budowę dróg ze środków budżetu państwa - czytamy w oświadczeniu.

Dlatego zaapelowali, by zwiększyć w budżecie państwa środki na Narodowy Program Budowy i Przebudowy Dróg, minimum o 100 proc.

Dotychczas realizowane projekty w ramach schetynówek cieszyły się powodzeniem, dlatego wnioskują o utrzymanie programu z dofinansowaniem na poziomie 50 proc.

Domagają się także, aby stworzyć formalne warunki do skorzystania ze środków Unii Europejskiej na budowę dróg z programów regionalnych i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.