PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel w sprawie dróg

  • PAP    5 stycznia 2011 - 20:42
Apel w sprawie dróg

Samorząd województwa, wojewoda podlaski oraz prezydent Białegostoku zaapelowali w środę do rządu o budowę dróg w regionie zgodnie z harmonogramem. Chodzi o planowane opóźnienie niektórych inwestycji drogowych w województwie.
Jest to reakcja na rządowy projekt "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015", który zakłada zmiany w harmonogramie realizacji inwestycji drogowych, m.in. w województwie podlaskim.

Chodzi o opóźnienie budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S-8: Jeżewo-Zambrów oraz Zambrów-Wyszków (na trasie Białystok-Warszawa), drogi krajowej nr 8 na odcinku Katrynka-Przewalanka oraz obwodnicy Suwałk, a także inwestycji dotyczących dróg S-61 i S-19, których realizacja może zostać rozpoczęta do 2013 roku.

W środę marszałek województwa, wojewoda i prezydent Białegostoku podpisali wspólny list do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Napisali w nim m.in., że opóźnienie budowy tych dróg może przyczynić się do spowolnienia "rozwoju społeczno-gospodarczego województwa i sąsiednich regionów". Może także prowadzić do "zahamowania procesu integracji" Podlasia z resztą kraju.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, pytany na konferencji prasowej, czy nie planuje się spektakularnych działań, jak to ma miejsce w innych regionach, powiedział, że władze województwa "przygotowują działania, które są mniej medialne, ale bardziej merytoryczne". Uważa, że takie jak podpisany list, okażą się bardziej skuteczne.

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno dodał, że argumentem, który przemawia za kontynuacją inwestycji drogowych w Podlaskiem, jest realizacja budów zgodnie z harmonogramem i fakt, że są one po decyzjach środowiskowych, w trakcie przyznawania pozwolenia na ich budowę lub już takie dokumenty posiadają. - Jest to podstawowy warunek, że jesteśmy w stanie te inwestycje zrealizować - podkreślił. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.