PARTNER PORTALU
  • BGK

Apelują ws. gospodarki miasta

  • PAP    17 stycznia 2011 - 17:29

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecina radni i parlamentarzyści z zachodniopomorskiego przyjęli jednogłośnie apele do rządu w sprawie budowy drogi S3, restrukturyzacji Stoczni Remontowej Gryfia i komercjalizacji Polskiej Żeglugi Morskiej.
Radni oraz zachodniopomorscy parlamentarzyści zaapelowali do rządu, aby budowa kolejnych części drogi S3 znalazła się ponownie na liście priorytetowych inwestycji drogowych w Polsce. Chodzi o odcinek od Gorzowa do Międzyrzecza (połączenie z autostradą A2), który z powodu cięć budżetowych został przez Ministerstwo Infrastruktury przesunięty na późniejszy termin.

Uczestnicy sesji wezwali też rząd do "otwarcia na dialog" przy podejmowaniu decyzji dotyczących planów komercjalizacji Polskiej Żeglugi Morskiej, jednego z największych szczecińskich przedsiębiorstw

Argumentują, że PŻM jest "jedynym w regionie doskonale sobie radzącym przedsiębiorstwem" i wizytówką Szczecina na świecie. Obawiają się, że przekształcenie firmy może negatywnie wpłynąć na jej kondycję. W stanowisku dot. stoczni remontowej Gryfia radni zwracają się do rządu o działania umożliwiające kontynuację restrukturyzacji zakładu, który znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Gryfia to jedyna stocznia w Szczecinie, zatrudnia ponad 800 osób.

Stanowiska radnych zostaną przekazane stronie rządowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • J. Wiśniewski, 2011-01-22 00:12:53

    Dokładniej - Rada Miasta zaapelowała do Sejmu i Senatu o REZYGNACJĘ Z DOGMATYCZNYCH ROZSTRZYGNIĘĆ i otwarcie na dialog przy podejmowaniu decyzji o statusie PŻM. To zapewne ma związek z wypowiedziami Pani Zaremby. Moim zdaniem o to właśnie; o rezygnację z dogmatycznych rozstrzygnięć - należałoby ape...lować także i odnośnie każdej innej sprawy w której parlamentarzyści podejmują decyzje w formie ustaw. Dogmatyzm zawsze jest zły, zaślepiony i musi prowadzić do błędów, dogmatyzm obecnej ideologii w niczym więc nie jest lepszy niż stalinowski lub PRL-owski.  rozwiń