Aquapark w Działdowie z opóźnieniem

Z powodu przedłużającej się procedury przetargowej przy wyborze wykonawcy opóźni się budowa aquaparku w Działdowie - poinformowały w środę władze tego miasta. Inwestycja o szacunkowej wartości 33 mln zł ma być gotowa do końca marca 2015 roku.
Aquapark w Działdowie z opóźnieniem

Burmistrz Działdowa Bronisław Mazurkiewicz powiedział, że wbrew planom nie udało się rozstrzygnąć w styczniu przetargu na zaprojektowanie i budowę wodnego centrum rekreacji przy ul. Olsztyńskiej.

Jak wyjaśnił, z przyczyn formalnych - w tym dużej liczby zapytań od potencjalnych oferentów - termin składania ofert przedłużono do 11 lutego 2013 r. Z tego powodu nie dojdzie do skutku zapowiadane na koniec stycznia rozpoczęcie inwestycji, a termin jej zakończenia opóźni się o trzy miesiące.

Budowa aquaparku jest największą inwestycją w historii samorządu Działdowa. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma opracować dokumentację projektową i wykonać wszystkie prace budowlane.

Obiekt ma dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi oraz basenem sportowym, a także siłownią, saunami i gabinetami SPA. Na najwyższej kondygnacji przewidziano taras widokowy dla gości. W otoczeniu aquaparku powstanie kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej. Wykonawca musi też wybudować infrastrukturę techniczną i drogową.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 33 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie unijne na rozwój turystyki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Pozostała kwota to środki własne gminy miejskiej Działdowo oraz 1,5 mln zł ze środków powiatu działdowskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE