PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquapark w Działdowie z opóźnieniem

  • PAP    23 stycznia 2013 - 15:27
Aquapark w Działdowie z opóźnieniem

Z powodu przedłużającej się procedury przetargowej przy wyborze wykonawcy opóźni się budowa aquaparku w Działdowie - poinformowały w środę władze tego miasta. Inwestycja o szacunkowej wartości 33 mln zł ma być gotowa do końca marca 2015 roku.
Burmistrz Działdowa Bronisław Mazurkiewicz powiedział, że wbrew planom nie udało się rozstrzygnąć w styczniu przetargu na zaprojektowanie i budowę wodnego centrum rekreacji przy ul. Olsztyńskiej.

Jak wyjaśnił, z przyczyn formalnych - w tym dużej liczby zapytań od potencjalnych oferentów - termin składania ofert przedłużono do 11 lutego 2013 r. Z tego powodu nie dojdzie do skutku zapowiadane na koniec stycznia rozpoczęcie inwestycji, a termin jej zakończenia opóźni się o trzy miesiące.

Budowa aquaparku jest największą inwestycją w historii samorządu Działdowa. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma opracować dokumentację projektową i wykonać wszystkie prace budowlane.

Obiekt ma dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi oraz basenem sportowym, a także siłownią, saunami i gabinetami SPA. Na najwyższej kondygnacji przewidziano taras widokowy dla gości. W otoczeniu aquaparku powstanie kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej. Wykonawca musi też wybudować infrastrukturę techniczną i drogową.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 33 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie unijne na rozwój turystyki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Pozostała kwota to środki własne gminy miejskiej Działdowo oraz 1,5 mln zł ze środków powiatu działdowskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.