PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquapark w Szczecinie: Jest wniosek o pozwolenie na budowę

  • TK    7 marca 2018 - 13:19
Aquapark w Szczecinie: Jest wniosek o pozwolenie na budowę
Aquapark w Szczecinie może być gotowy nawet w 2020 roku (Fot. dream-world.pl)

Fabryka Wody - tak ma nazywać się nowy Aqupark w Szczecinie. Urząd Miasta właśnie złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Prace mają ruszyć na przełomie 2018 i 2019 roku.
Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę to jeden z ostatnich etapów przed rozpoczęciem prac budowlanych. Urząd Miasta w Szczecinie planuje w połowie roku wyłonić wykonawcę, który na plac budowy miałby wejść na przełomie 2018 i 2019 roku. Planuje się, że prace potrwają około 2 lata.

Czytaj także: Firmy walczą o park wodny w Szczecinie

Zgodnie z koncepcją, Fabryka Wody wyposażona będzie m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie. Planuje się również strefę rekreacyjną VIP, strefę wypoczynkową z basenem typu "infinity pool" z przelewem w postaci wodospadu. Planowane saunarium ma być jednym z największych w Polsce.

Oprócz atrakcji wodnych, nowy Aquapark ma zostać wyposażony w strefę edukacyjną. Mają tam być organizowane zajęcia z fizyki, chemii i biologii.

Szacunkowy koszt budowy obiektu wraz z częścią edukacyjną to 123 mln zł.

Pieniądze na inwestycję mają pochodzić z m.in. z miejskiego budżetu i kredytu. Za projekt odpowiada firma Dream World z Mysłowic. Obiekt ma powstać na terenach po dawnym kąpielisku miejskim Gontynka, które został zamknięte w 2000 r. Od tego czasu miasto stara się o wybudowanie nowoczesnego kąpieliska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.