Archidiecezja Przemyska pierwsza do rewitalizacji

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów
  • 09-09-2011
  • drukuj
Projekt rewitalizacji Archidiecezji, który do tej pory zajmował szóste miejsce, trafił na szczyt listy w kolejce po dofinansowanie.
Archidiecezja Przemyska pierwsza do rewitalizacji

Jak donosi rzeszowska "Gazeta Wyborcza" Projekt Archidiecezji Przemyskiej po ocenie merytorycznej i strategicznej trafił na szóste miejsce listy rezerwowej. Archidiecezja złożyła protest.

- Zarząd województwa na początku sierpnia zajął się sprawą ponownie i uznał, że projekt Archidiecezji Przemyskiej wykazuje dużą innowacyjność planowanych działań oraz interdyscyplinarny charakter i szerokie oddziaływanie w kluczowych dla województwa celach strategicznych - poinformowała rzeszowską "GW" Monika Konopka z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

W uzasadnieniu do decyzji zarządu dowiedzieć się można, że przedmiotem projektu jest rewitalizacja obszarów o szczególnym walorze zabytkowym nie tylko dla Przemyśla, ale całego województwa. Zarząd uznał, że takie właśnie aspekty spełnia Archidiecezja i na początku sierpnia przyznał projektowi dodatkowe 2,5 punkta zwiększając swoją notę do 17,5 punktów. To wystarczyło, by wniosek trafił na pierwsze miejsce.

W ramach projektu zagospodarowane zostanie też otoczenie centrum edukacyjno-wychowawczego przy ul. Pelczara 4 na cele rekreacyjno-sportowe i edukacyjne. Zarząd województwa na początku sierpnia przyznał projektowi dodatkowe 2,5 punkta zwiększając swoją notę do 17,5 punktów.

Dofinansowanie unijne ma sięgnąć 8,5 mln złotych, projekt Archidiecezji Przemyskiej Obrządku Łacińskiego wart jest ponad 10 mln złotych Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE