PARTNER PORTALU
  • BGK

Architekci mają pomysł na Most Łazienkowski

  • Propertydesign.pl    24 lutego 2015 - 18:01
Architekci mają pomysł na Most Łazienkowski

fot. Pomysł na Łazienkowski - projekt architektów z pracowni Inicjatywa Projektowa

Dlaczego nie połączyć dwóch brzegów Wisły atrakcyjną przestrzenią publiczną, przeznaczoną zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów? Ciekawy pomysł na nowy most Łazienkowski przedstawili architekci z pracowni Inicjatywa Projektowa.
Most Łazienkowski był do tej pory miejscem nieprzyjaznym dla wszystkich niezmotoryzowanych użytkowników ruchu. Przeprawa przez Wisłę, trudna do pokonania, oddzielała sąsiadujące strony Miasta.

Istniejąca ścieżka rowerowa na Moście Świętokrzyskim, proponowana na Moście księcia Józefa Poniatowskiego oraz projektowana przez członków zespołu pracowni „Inicjatywa projektowa” na Moście Łazienkowskim zintegrują dwa brzegi rzeki tworząc kompletną sieć połączeń dla wszystkich użytkowników ruchu. Remont Mostu Łazienkowskiego jest nie tylko niepowtarzalną okazją do scalenia dwóch stron miasta, ale również pretekstem do stworzenia czegoś więcej- interesującej, ogólnodostępnej przestrzeni o unikatowym charakterze.

Koncepcja zakłada umieszczenie ścieżki rowerowej bezpośrednio pod płaszczyzną chodnika Trasy Łazienkowskiej. Takie rozwiązanie zminimalizuje wpływ ruchu samochodowego oraz podmuchów wiatru na rowerzystów, a jednocześnie wykluczy kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną i drogową (zjazdami).

Więcej czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Tissu, 2016-05-16 13:23:07

    A co sądzicie o naszych projektach..? tissu.com.pl
  • w.potega@neostrada.pl, 2015-02-25 13:23:39

    Interesujące