PARTNER PORTALU
  • BGK

Architekci zaopiekują się dawnym dworcem tramwajów podmiejskich

  • GK    30 września 2013 - 11:51
Architekci zaopiekują się dawnym dworcem tramwajów podmiejskich

W budynku dawnego dworca tramwajów podmiejskich wpisanym do rejestru zabytków woj. łódzkiego siedzibę będzie miała Łódzka Okręgowa Izba Architektów RP.
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Wojciech Gęsiak, prezes Krajowej Rady Izby Architektów Rzeczpospolitej Polski podpisali akt notarialny w sprawie przekazania w drodze darowizny na rzecz Izby Architektów RP prawa własności nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. Północnej bez numeru, o powierzchni 4058 mkw.

Inwestor zobowiązał się do przeprowadzenia na nieruchomości prac w dwóch etapach. W pierwszym etapie zrewitalizowany zostanie budynek dawnego dworca tramwajów podmiejskich, w terminie 2,5 roku od daty podpisania aktu notarialnego, a w drugim etapie wykonane ma być przeszklenie części budynku.

W budynku, oprócz siedziby łódzkiej izby, znajdować się będzie Klub Architekta. Centralna część budynku będzie służyła jako ogólnodostępna przestrzeń wystawiennicza oraz ogólnodostępny przystanek tramwajowy.

Układ torów tramwajowych znajdujących się na nieruchomości zostanie zachowany i będzie spełniał dotychczasową funkcję. Oszacowany przez izbę koszt inwestycji wynosi 2 800 000 zł - 2 900 000 zł brutto. Wartość nieruchomości została ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego, zgodnie z operatem szacunkowym na kwotę 857 000 zł.

Łódź zastrzega sobie prawo do odwołania darowizny w przypadku, gdy izba nie zrewitalizuje budynku lub przeznaczy budynek na inny cel.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.