PARTNER PORTALU
  • BGK

Arena lekkoatletyczna w Gliwicach z opóźnieniem

  • 24gliwice.pl (mpp)    11 września 2012 - 12:11
Arena lekkoatletyczna w Gliwicach z opóźnieniem

Nowoczesna arena w Gliwicach powstanie później niż zapowiadano. Miasto zmienia koncepcję.
Prace przy budowie nowoczesnej areny lekkoatletycznej przy ulicy Syriusza miały rozpocząć się w lecie 2011 roku. Kilkanaście miesięcy później uczniowie pobliskiej szkoły wciąż ćwiczą na starym i zarośniętym boisku.

W skład nowoczesnego obiektu miała wchodzić m.in.: bieżnia tartanowa o długości 300 m, rzutnie do pchnięcia kulą czy rzutu młotem, skocznie do skoków wzwyż, rozbieg do rzutu oszczepem oraz trawiasty teren przeznaczony do gry w piłkę nożną. Zaplanowano również bieżnię do biegów na 100 m i 110 m przez płotki oraz boiska do siatkówki i minikoszykówki.

Prace miały ruszyć w ubiegłoroczne wakacje. Tak jednak się nie stało. Planowana budowa obiektu przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich znacznie się opóźni. Powód? Założone wymiary bieżni rozmijały się z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Planowana przez dyrektora ZSOE w 2011 roku budowa areny o okólnej 300 metrów, nie pozwalała na organizowanie zawodów lekkoatletycznych zgodnie z wymogami PZLA. Również jako baza treningowa stanowiła utrudnienia dla zawodników i trenerów do odpowiedniego przygotowania się do zawodów na obiektach, które spełniają wymogi PZLA – wyjaśnia Krystyna Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w urzędzie miejskim.

Tak więc termin rozpoczęcia prac przy obiekcie, na którym oprócz uczniów będą trenować także zawodnicy gliwickich klubów sportowych, uległ przesunięciu. Kompletna dokumentacja projektowa powinna być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.
.
Cała inwestycja zostanie sfinalizowana przed końcem 2013 roku.

– Decyzją prezydenta miasta podjęto działania zapewniające budowę areny lekkoatletycznej z bieżnią okólną sześciotorową o długości 400 m, wraz z zapleczem socjalno-szatniowym, która pozwalałaby na organizacje zawodów lekkoatletycznych zgodnie z wymaganiami PZLA – informuje Krystyna Pilsyk.

W związku ze zmianą koncepcji, na budowę areny potrzebny będzie grunt o większej powierzchni. Miasto planuje uzyskać dodatkowy teren z sąsiadujących ze szkołą ogródków działkowych.

– Nowa koncepcja powoduje konieczność pozyskania przez miasto terenów będących w użytkowaniu Polskiego Związku Działkowców, jak również konieczność wyznaczenia terenu zastępczego dla użytkowników ogródków działkowych przeznaczonych do likwidacji – dodaje Krystyna Pilsyk.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.