Asfalt w końcu pokryje osiedlową ulicę

  • gumience24.pl
  • 19-02-2013
  • drukuj
Ulica Spiska na Gumieńcach w Szczecinie zostanie w końcu wyremontowana. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Zwycięzca na przebudowanie ulicy Spiskiej będzie miał 6 miesięcy począwszy od dnia podpisania umowy.
Asfalt w końcu pokryje osiedlową ulicę

Remont ulicy Spiskiej obejmuje odcinek drogi o długości 765 metrów - od skrzyżowania z ul. Wrocławską i Okulickiego aż za skrzyżowanie z ul. Hrubieszowską.

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie jezdnia oraz chodniki. W planach jest również utwardzenie poboczy. To nie wszystko. Wykonana zostanie modernizacja infrastruktury podziemnej: rozbudowana będzie istniejąca sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wymienione zostaną elementy kanalizacji wodociągowej. Powstanie także nowe oświetlenie ulicy.

Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych kwotą ok. 1,88 miliona złotych. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 marca 2013 roku. Zwycięzca przetargu będzie miał 6 miesięcy na wykonanie remontu, począwszy od dnia podpisania umowy. Wszystko więc wskazuje na to, że ulica Spiska zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE