PARTNER PORTALU
  • BGK

Asfalt zamiast kocich łbów

  • chelmonline.pl    16 sierpnia 2012 - 18:05
Asfalt zamiast kocich łbów

Powiat chełmski kończy już inwestycje drogowe na terenie gminy Rejowiec. Przeszło kilometrowy odcinek oddano do użytku w Kobylu i Niedziałowicach.
Przedsięwzięcie, zrealizowane w ramach powiatowego programu „Drogi” sfinansowało w równych częściach starostwo powiatowe w Chełmie i gmina Rejowiec.

W Niedziałowicach asfalt pojawił się na newralgicznym odcinku – pośrodku miejscowości, gdzie dotąd były jeszcze kocie łby. – Było makabrycznie, auta traciły tu zawieszenie. – mówi Wiesława Torbiczuk z Niedziałowic. – Miejscowość zmieniła się nie do poznania, dzieciaki zaczęły jeździć na rowerach, lepiej mają matki z dziećmi w wózkach, które już nie podskakują na nierównościach.

Blisko 700 metrów nowej drogi w Niedziałowicach wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy. Ten sam wykonawca pracuje w Kobylu – oprócz asfaltowanego dywanika, przebudowane zostaną także chodniki. Wyremontowanej drogi nie mogą się nachwalić mieszkańcy

– Wreszcie jest normalnie. To, co tu było wcześniej nie powinno się nazywać drogą. – mówią zgodnie Elżbieta Zamłynna i Monika Zając. – Teraz spokojnie mogę podjechać pod sklep wózkiem z dzieckiem. – To także naprawdę duża ulga dla kierowców i rowerzystów z całej okolicy, którzy do tej pory szerokim łukiem omijali Kobyle. Teraz można ich spotkać coraz częściej na gładkim asfalcie.

-W ten sposób praktycznie zakończyliśmy I i III etap przebudowy tej drogi. Wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców, którzy właśnie te dwa odcinki wskazali, jako najpotrzebniejsze. – mówi Paweł Ciechan, starosta chełmski.

– Inwestycja o ponad 400 tysięcznym budżecie to efekt współpracy powiatu Chełmskiego i gminy Rejowiec. Razem z wójtem Tadeuszem Górskim sfinansujemy ją po połowie - dodaje.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.