Australijczycy obiecali, ale nie budują Papieskiego Centrum

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 06-09-2011
  • drukuj
Pod znakiem zapytania stoi budowa Centrum Papieskiego w dawnej tkalni Unionteksu w Łodzi. Jak na razie jednak oprócz baneru reklamowego, nie ma żadnych postępów w inwestycji.
Australijczycy obiecali, ale nie budują Papieskiego Centrum

Jak informuje ,,Dziennik Łódzki'' centrum ma powstać w tkalni, gdzie w 1987 r. z łódzkimi włókniarkami spotkał się Jan Paweł II. W latach 90. budynki kupił E.Leclerc.

Początkowo miał tam zostać wybudowany hipermarket, ale inwestycji nie zrealizowano. Po przejęciu całości przez australijski Opal też nie widać postępu we wznoszeniu papieskiego centrum. Budynki są w koszmarnym stanie - brudne i zaniedbane.

- Australijski Opal cały czas deklaruje, że chce zbudować centrum. Podejrzewam, że szukają pieniędzy - mówi Włodzimierz Tomaszewski, były wiceprezdydent Łódzi.

W 2005 roku miasto rozpoczęło starania, żeby teren przejął inwestor, który uwzględni w swoich planach budowę papieskiego centrum. - Uzgodniliśmy z Leclerc, że zgodzą się sprzedać tkalnię po cenie nie wyższej, niż sami płacili. Stanęło na tym, że australijski Opal odkupi nieruchomości za 8 mln zł. Deklaracja budowy centrum była w akcie notarialnym. Jednak nie było żadnej daty - wyjaśnia ,,Dziennikowi Łódzkiemu'' Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE