PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusem zamiast tramwajem. Rozpoczął się remont szczecińskich torowisk

  • Gumieńce 24    29 lipca 2014 - 11:02
Autobusem zamiast tramwajem. Rozpoczął się remont szczecińskich torowisk

Nie kursują tramwaje linii nr 8 na trasie Gumieńce - Basen Górniczy w Szczecinie. Zmiana trasy związana jest z przebudową torowisk na ulicach Gdańskiej i Energetyków.
W ostatni poniedziałek lipca ruszył remont torowisk na ulicach Gdańskiej i Energetyków w Szczecinie. W związku z tym Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i organizacji ruchu. Z ulic Gdańskiej i Energetyków wycofana została komunikacja tramwajowa. Na trasie Brama Portowa - Basen Górniczy kursują autobusy zastępczej linii 807.

Do Dworca Niebuszewo skierowane zostanły tramwaje linii 8. Linia ta jeździ na trasie Gumieńce - Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Kursowanie linii nr 2 zostało zawieszone. Linia 7 jeździ na trasie Krzekowo - Dworcowa wg specjalnego rozkładu jazdy. Zmienione zostanły także rozkłady jazdy linii 5, 10 i 12. Pasażerowie posiadający bilety na linie 2, 7 i 8 upoważnieni są do korzystania z linii zastępczej 807.

Wprowadzone zostanły także zmiany w organizacji ruchu na ulicach Gdańskiej i Energetyków. Zawężone zostanły wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach na odcinku od Basenu Górniczego do ul. Celnej. Na Moście Portowym w kierunku centrum dostępny dla ruchu ogólnego jest jeden pas ruchu a stronę prawobrzeża dwa z możliwością wyłączenia pasa wewnętrznego w dni wolne od pracy lub w nocy. Zamknięty został skręt w lewo z ul. Energetyków w Celną. Dojazd do ul. Celnej poprowadzony jeste przez ul. Władysława IV, ul. Bulwar Gdański i ul. Heyki.

Prace remontowe wykonywać będzie firma Energopol Szczecin. Wykonawca zmodernizuje torowiska na ulicach Energetyków, Gdańskiej oraz na pętli Basen Górniczy. Szczecińska firma przebuduje 8.296 metrów toru pojedynczego torowisk, sieć trakcyjną, przystanki. Ustawi nowe wiaty przystankowe. Przebuduje także pętlę autobusowo-tramwajową na Basenie Górniczym. Dzięki modernizacji torowisk powinien skrócić się czas przejazdu tramwajów na trasie Brama Portowa - Basen Górniczy.

Czytaj też: Wielka tramwajowa modernizacja w Bydgoszczy 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.