PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostrada A1 Tuszyn-Częstochowa - do realizacji

  • pt/pap    20 października 2016 - 14:06
Autostrada A1 Tuszyn-Częstochowa - do realizacji

Według szacunków po cenach z 2015 r., koszt realizacji autostrady Tuszyn-Częstochowa sięga 3,28 mld zł. (fot.A1com.pl)

• Liczący 81 km fragment autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa został skierowany do realizacji - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
• GDDKiA ma ogłaszać przetargi na budowę pięciu tamtejszych odcinków do końca roku.
Po otwarciu 1 lipca br. odcinka Tuszyn-Stryków oraz po ukończeniu powstającego fragmentu Częstochowa-Pyrzowice (planowo w 2019 r.) będzie to jedyny brakujący fragment autostrady A1 na terenie kraju.

Jak poinformował Adamczyk podczas czwartkowego briefingu w pobliżu powstającego pod Częstochową węzła autostrady A1 Rząsawa, odcinki między Tuszynem i Częstochową mają już ważne zgody na realizację inwestycji drogowych.

Oznacza to, że po skierowaniu ich do realizacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) może ogłaszać już przetargi.

"Liczymy, że przetargi rozstrzygniemy około września (2017 r.); około trzech lat realizacji inwestycji, będzie to więc (zrealizowane - PAP) ok. 2020 roku" - powiedział Adamczyk.

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz podał, że według szacunków po cenach z 2015 r., koszt realizacji autostrady Tuszyn-Częstochowa sięga 3,28 mld zł.

Autostrada będzie budowana według istniejących projektów, zostaną one jedynie przejrzane pod kątem ewentualnych możliwości unifikacji niektórych rozwiązań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.