PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostrada A4, A1: MIB porozumiał się z zarządcami. Ma nie być korków w wakacje i na ŚDM

  • MN    27 czerwca 2016 - 17:00
Autostrada A4, A1: MIB porozumiał się z zarządcami. Ma nie być korków w wakacje i na ŚDM

Autostrada A4 ma być przejezdna na ŚDM (fot. wikipedia)

Podczas Światowych Dni Młodzieży korków na autostradzie A4 ma nie być. Podobnie w okresie wakacyjnym na autostradzie A1. Wszystko dzięki porozumieniu między Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa a koncesjonariuszami autostrad A1 i A4.
ŚDM nie sparaliżują autostrady A4

W trakcie Światowych Dni Młodzieży spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która zarządza autostradą A4 na odcinku Kraków – Katowice, będzie podejmowała działania pozwalające na rozładowanie ewentualnych zatorów.

Porozumienie między ministerstwem i spółką przewiduje ewentualną możliwość otwierania bramek przez koncesjonariusza w okresach szczególnie wysokiego natężenia ruchu pojazdów.
Porozumienie przewiduje, że upłynnienie ruchu na autostradzie A4 będzie się odbywało w sposób nieobciążający budżetu państwa.

Treść porozumienia została ostatecznie uzgodniona. Dokument oczekuje na podpisy stron. Wprowadzone rozwiązania wpłyną na komfort uczestników Światowych Dni Młodzieży i podróżujących w tym okresie odcinkiem Katowice- Kraków autostrady A4.

W wakacje luźniej na autostradzie A1

Spółka GTC, zarządzająca autostrada A1 na odcinku Gdańsk-Toruń, również umożliwi tymczasowe otwieranie bramek zjazdowych w punktach poboru opłat na wspomnianym odcinku.

Bramki otwierane będą w okresie wakacyjnych weekendów jedynie w sytuacjach wyjątkowych, w związku z wystąpieniem nadmiernych utrudnień dla podróżnych. Decyzje o ewentualnym podniesieniu szlabanów będzie podejmował operator, w zależności od aktualnej sytuacji na bramkach w punktach poboru opłat.

Szlabany będą mogły być otwierane czasowo i wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych. Natomiast w celu upłynnienia ruchu na autostradzie wdrożone zostaną rozwiązania zwiększające przepustowość punktów poboru opłat, m.in. zapewnienie pełnej obsady wszystkich stanowisk inkasenckich, zaokrąglenie stawki opłaty za przejazd pełnym odcinkiem z 29,90 zł na 30 zł.

GTC nie otrzyma żadnych rekompensat z tytułu niepobierania opłat. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.