PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostrada dla nowicjusza

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    11 lipca 2011 - 08:14

Polsko-czesko-niemieckie konsorcjum ma szansę dokończyć 20-kilometrowy odcinek autostrady A2 Łódź-Warszawa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) zostały wybrane przez GDDKiA do wyłącznych negocjacji dotyczących dokończenia odcinka C. Spółka, która nigdy samodzielnie nie budowała dróg, pobiła polski oddział austriackiego Strabagu, szwedzką Skanska i kontrolowaną przez Francuzów Eurovię.

Wcześniej DSS była podwykonawcą chińskiego konsorcjum Covec, wyrzuconego z budowy A2. Debiutanta wesprze niemiecki gigant - koncern Max Boegl oraz czeska firma - Boegl&Krysl. Według dziennika, DSS będzie chciał za budowę odcinka o ponad 100 mln zł więcej niż chiński poprzednik i usiądzie do negocjacji z ceną 650 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Koordynator "BYLY" OIUGZ, 2011-07-11 14:48:15

    No i powtorzy sie scenariusz... Covec - bo oczywiscie i to konsorcjum i Eurovia dostana kontrakty na piekne oczy z gwarancjami realizacji kontraktu rzedu 10 % - smiech na sali !!!! Niestety nie umiemy korzystac z doswiadczen dojrzalych demokracji - niemcy, francja, kanada, USA... a umiemy: - na...rzekac; - plakac; - doswiadczac za nie swoje pieniadze.... A wystarczylo stworzyc rozsadne prawo w kwietniu 2010 - zamiast bubla - art. 649.1. kc dajacy WYBRANCOM PODWOJNE GWARANCJE !!!! Ale o czym i z kim mowimy !!!???? przeciez sie liczy TYLKO dyscyplina partyjna, a nie dobro spoleczenstwa !!!  rozwiń