PARTNER PORTALU
  • BGK

Autostradą do Dębicy już we wrześniu

  • Tarnow.net.pl    7 lipca 2014 - 11:27
Autostradą do Dębicy już we wrześniu

Choć pierwotnie miała być gotowa na EURO 2012 (sic!) to ta informacja i tak nas cieszy. We wrześniu do Dębicy będzie można dojechać autostradą. Brakujący odcinek z Tarnowa powstanie zatem o dwa miesiące wcześniej niż zapowiadał nowy wykonawca.
Ta wiadomość ucieszy nie tylko kierowców jeżdżących często na Podkarpacie, ale również mieszkańców osiedli wzdłuż al. Jana Pawła II. 35-kilometrowa "dziura" pomiędzy Tarnowem, a Dębicą sprawia, że aleją jeżdżą TIR-y i kierowcy tranzytowi, a ta wciąż się korkuje, skutecznie utrudniając życie tarnowianom.

Jeśli nowy wykonawca autostrady (Heilit-Woerner i Budimex) dotrzymają słowa, sytuacja zmieni się pod koniec września. Ruch może zostać puszczony już wtedy, ale kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Chodzi m.in. o półtorakilometrowy most nad Wisłoką. Tą estakadą kierowcy będą jeździć przez kilka miesięcy jedną nitką.

Autostrada na odcinku Tarnów-Dębica miała być pierwotnie gotowa na polsko-ukraińskie Euro. Nie udało się, bo splajtował jej wykonawca. Nowy został wyłoniony po długich procedurach i wydaje się, że nic już nie stanie na przeszkodzie w dotrzymaniu wrześniowego terminu. Tym bardziej, że zaawansowanie robót wynosi już ok. 80 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.