Autostradą do Dębicy już we wrześniu

Choć pierwotnie miała być gotowa na EURO 2012 (sic!) to ta informacja i tak nas cieszy. We wrześniu do Dębicy będzie można dojechać autostradą. Brakujący odcinek z Tarnowa powstanie zatem o dwa miesiące wcześniej niż zapowiadał nowy wykonawca.
Autostradą do Dębicy już we wrześniu

Ta wiadomość ucieszy nie tylko kierowców jeżdżących często na Podkarpacie, ale również mieszkańców osiedli wzdłuż al. Jana Pawła II. 35-kilometrowa "dziura" pomiędzy Tarnowem, a Dębicą sprawia, że aleją jeżdżą TIR-y i kierowcy tranzytowi, a ta wciąż się korkuje, skutecznie utrudniając życie tarnowianom.

Jeśli nowy wykonawca autostrady (Heilit-Woerner i Budimex) dotrzymają słowa, sytuacja zmieni się pod koniec września. Ruch może zostać puszczony już wtedy, ale kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Chodzi m.in. o półtorakilometrowy most nad Wisłoką. Tą estakadą kierowcy będą jeździć przez kilka miesięcy jedną nitką.

Autostrada na odcinku Tarnów-Dębica miała być pierwotnie gotowa na polsko-ukraińskie Euro. Nie udało się, bo splajtował jej wykonawca. Nowy został wyłoniony po długich procedurach i wydaje się, że nic już nie stanie na przeszkodzie w dotrzymaniu wrześniowego terminu. Tym bardziej, że zaawansowanie robót wynosi już ok. 80 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE